reklama

Młody kierowca potrącił nastolatkę

, Na sygnale, Wiadomości, 14.09.2020 08:15, red
Młody kierowca z Zatora potrącił 15-latkę, która wbiegła na przejście.
Młody kierowca potrącił nastolatkę

Jak informuje policja, 11 września godzinie 18.20 w Oświęcimiu na ulicy Konarskiego doszło do kolejnego potrącenia na przejściu dla pieszych. Jak wstępnie ustalili policjanci 23 – letni mieszkaniec gminy Zator, kierując samochodem marki BMW na przejściu dla pieszych potrącił 15 – letnią mieszkankę gminy Oświęcim, która wbiegła na przejście tuż przed jadący pojazd.

Nastolatka została przewieziona przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala, gdzie stwierdzono, że w wyniku potrącenia doznała poważnego urazu głowy oraz ogólnych potłuczeń. W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Dokładnie tydzień wcześniej (4.09.2020) o godzinie 17.10 w Chełmku na ulicy Piastowskiej 29 – letni kierowca jadąc samochodem marki Saab potrącił 10 – letnią mieszkankę Chełmka, która wraz z koleżanką przechodziła przez przejście dla pieszych. Dziecko najpierw z potłuczeniami trafiło do oświęcimskiego szpitala, lecz z uwagi na ujawniony uraz głowy zostało przetransportowane do jednego z krakowskich szpitali.

- Policjanci apelują do kierowców samochodów o zwrócenie szczególnej uwagi przed przejściami dla pieszych oraz podczas mijania, wyprzedzania lub omijania niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów.

Piesi chcący przejść na drugą stronę ulicy powinni dokładnie upewnić się, że mogą bezpiecznie wejść na jezdnię, nie powodując nagłego hamowania samochodu. Przypominamy, o potrzebie zakładania kamizelek lub elementów odblaskowych.

Apelujemy również do rodziców o ciągłe przypominanie pociechom jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, a także sprawdzenie czy dziecko posiada i czy prawidłowo zakłada elementy odblaskowe - apeluje policja

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

eGzu, 14.09.2020 13:03

@martynowski jeśli "która wbiegła na przejście tuż przed jadący pojazd." to wina dziewczyny, a przynajmniej tak powinno być.

martynowski, 14.09.2020 11:46

Tak z ciekawosci: Kogo wina kierowcy czy dziewczyny :(