Mieszkaniec trafił do szpitala, bo podejrzewał u siebie koronawirusa

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 11.03.2020 19:21, red
Pierwsza taka sytuacja w powiecie wadowickim.
Mieszkaniec trafił do szpitala, bo podejrzewał u siebie koronawirusa
Chodzi o mieszkańca gminy Brzeźnica, który skontaktował się w środę (11.03) ze służbami ratowniczymi z informacją, że podejrzewa u siebie koronawirusa. Po przeprowadzonym wywiadzie, po mieszkańca przyjechała karetka z zespołem ratowniczym zabezpieczonym w ubrania ochronne i maski ochronne. To była pierwsza taka interwencja ratowników w powiecie wadowickim.


Mężczyzna został przewieziony na obserwację do szpitala w Myślenicach, bo w Wadowicach oddziału zakaźnego już nie ma – został zlikwidowany kilka lat temu.

Pacjent został objęty leczeniem. Pobrano także od niego próbki do badań i prawdopodobnie w czwartek będzie wiadomo, czy jest zarażony koronawirusem czy też nie.

We wtorek podobny alarm podjęto w Kozach. Ostatecznie w środę okazało się, że mężczyzna u którego podejrzewano koronawirusa, nie jest nim zarażony. W tym tygodniu alarm podniesiono również w jednej z przychodni w Oświęcimiu, gdzie zgłosił się pacjent podejrzewając u siebie koronawirusa. Przychodnię zamknięto, zarządzono dezynfekcję, a pacjent objęty został leczeniem. Ostatecznie badanie nie potwierdziły u niego tego groźnego wirusa.

Do środy wieczorem w Polsce koronawirusa potwierdzono u 31 osób, w tym u jednej w Małopolsce – w Krakowie. Nikt nie zmarł z tego powodu. Ponad 300 osób przebywa w szpitalach z podejrzeniem koronawirusa, ponad 1000 objęto kwarantanną, a ponad 11 tys. osób nadzorem epidemiologicznym.

W Polsce wprowadzono szereg profilaktycznych zabiegów, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Od czwartku (12.03) na dwa tygodnie zawieszone będą lekcje w szkołach i zajęcia w przedszkolach, do końca marca odwołano koncerty i wszystkie wydarzenia organizowane przez placówki kultury, od czwartku zamknięte będą baseny w Andrychowie, Wadowicach i Kętach. Odwołane są także marcowe rozgrywki w ligach piłkarskich i siatkarskich.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

miastoandrychow, 11.03.2020 21:25

Gdzie nie mogą być, to zrozumiałe. Ale gdzie mogą być, to tam powinno się je stosować, PAJACU debilowaty ! No chyba, że w marketach rozmawiasz z towarem platfusie ?

",,**,,", 11.03.2020 21:04

[email protected] a w marketach i sklepach masz szyby debilu? To powinni wszystko zamknąć jakby myśleli tak jak Ty!!!!!!

miastoandrychow, 11.03.2020 20:36

Swoją drogą jestem ciekaw, czyj to był tak głupkowaty pomysł, żeby na POCZCIE POLSKIEJ W ANDRYCHOWIE, POLIKWIDOWAĆ SZYBY, oddzielające petentów od pracowników. Ludzie jak mówią to często plują śliną, kichają, kaszlą a tu żadnej ochrony. Poczta powinna zostać zamknięta ?! Pewnie ten, kto to wymyślił, skasował jeszcze premię za innowację ? A starczyło, przed podjęciem tak głupiej decyzji, troszkę pomyśleć !