Mieszkaniec powiatu wadowickiego jeździł po Oświęcimiu pod wpływem narkotyków

, Na sygnale, Wiadomości, 09.08.2019 12:00, PG
Policjanci z wydziału ruchu drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który wsiadł za kierownicę po narkotykach. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Mundurowi ujawnili przy nim woreczki z zawartością marihuany i amfetaminy.
Mieszkaniec powiatu wadowickiego jeździł po Oświęcimiu pod wpływem narkotyków

Do zdarzenia doszło w środę (07.08.), gdy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia. Tuż po godzinie 16.00 na ulicy Ceglanej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki fiat SC. Kiedy tylko kierowca pojazdu uchylił szybę funkcjonariusze od razu wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany. Ponadto u siedzącego za kierownicą 31 – letniego mieszkańca powiatu wadowickiego zauważyli nienaturalnie powiększone źrenice. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili dwa woreczki jeden z zawartością amfetaminy, a drugi z zawartością marihuany. W trakcie czynności 31 – latek przyznał, że kilka godzin przed zatrzymaniem palił marihuanę. Podejrzany o posiadanie narkotyków oraz kierowanie pod ich wpływem został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy policji. Funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy. Do badań została mu pobrana krew.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy