reklama

Mieszkaniec pojechał po zakupy i zatrzymał pijanego kierowcę

, Na sygnale, Wiadomości, 18.11.2022 09:40,
Badanie stanu trzeźwości 53 – letniego obywatela Ukrainy wykazało 2,7 promila alkoholu.
Mieszkaniec pojechał po zakupy i zatrzymał pijanego kierowcę
Do zdarzenia doszło w czwartek (17.11) po godzinie 14 na parkingu centrum handlowego przy ulicy Słowackiego w Zatorze. Mieszkaniec Piotrowic wracając z zakupami do swojego samochodu zwrócił uwagę na seata, którego kierowca wykonywał dziwne manewry podczas próby wyjazdu z parkingu.

Mężczyzna podejrzewając, kierowca może być nietrzeźwy natychmiast podbiegł do pojazdu. Kiedy otworzył drzwi samochodu i wyczuł od kierowcy woń alkoholu natychmiast wyłączył silnik i zabrał kluczyki. Następnie wezwał na miejsce Policje za pośrednictwem operatora numeru alarmowego 112.


Mundurowi podziękowali kierowcy za wzorową reakcję, a następnie przejęli nietrzeźwego. Badanie stanu trzeźwości 53 – letniego obywatela Ukrainy wykazało 2,7 promila alkoholu.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Podziękowanie za prawidłową reakcję.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 44 – letni mieszkaniec Piotrowic. Mężczyzna widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego nie dopuścił aby ten kontynuował jazdę. Dzięki takiej stanowczej postawie drogowy przestępca już wkrótce odpowie za swój karygodny czyn. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie pod numer alarmowy 112 - informuje policja.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Koniczynka, 18.11.2022 12:07

Ukraińcy balują w Polsce na całego!!!

aniol363, 18.11.2022 09:45

Brawo dla rodaka !!! STOP ukrainizacji POLSKI !!!