Mieszkańcy zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji

, Na sygnale, Wiadomości, 22.05.2018 11:00, red
Pijany taran na parkingu.
Mieszkańcy zatrzymali nietrzeźwego sprawcę kolizji
18 maja policjanci z Komisariatu Policji w Kętach z rąk 2 mieszkańców Kęt przejęli nietrzeźwego sprawcę kolizji parkingowej. Dzięki wzorowej obywatelskiej reakcji na przestępstwo, nietrzeźwy kierowca mający w organizmie 2,60 promila alkoholu został w porę wyeliminowany z ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed godziną 21.00 na jednym z parkingów w przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Kętach. Dwoje mieszkańców jednego z bloków: 50 – letnia kobieta oraz 38 – letni mężczyzna dostrzegli, że za kierownicę samochodu marki Daewoo wsiada pijany mężczyzna, a następnie cofając uderza w zaparkowany samochód marki Audi. Świadkowie zareagowali błyskawicznie.

Zanim kierowca ruszył do przodu oboje byli już przy jego samochodzie uniemożliwiając mu dalszą jazdę. O fakcie ujęcia nietrzeźwego kierowcy powiadomili Policję. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 59 – letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,60 promile alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych

- Na wyróżnienie i wielkie podziękowania zasługuje wzorowa postawa mieszkańców Kęt, którzy wykazali się spostrzegawczością oraz odwagą, eliminując nietrzeźwego zza kierownicy. Tym samym nie dopuścili, aby kontynuując jazdę doprowadził do tragedii - podkreślają policjanci.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy