reklama

Mieszkańcy mają dość quadów i motocykli crossowych w lasach i na szlakach turystycznych

, Na sygnale, Wiadomości, 09.04.2019 19:35, red
We wtorek policja kolejny raz interweniowała.
Mieszkańcy mają dość  quadów i motocykli crossowych w lasach i na szlakach turystycznych

Na narastający problem skarżą się zwłaszcza mieszkańcy Sułkowic, Rzyk i Targanic w gminie Andrychów, ale problem występuje też w wielu innych miejscowościach w regionie. Mieszkańcy mają dość głośnych motocykli crossowych i quadów w lasach i górach. Skarżą się także turyści – na to, że szlaki górskie są niszczone, a cisza zakłócana. Bardzo często dzwonią w tej sprawie na policję, ale często te interwencje nie przynoszą efektów.

Takie zgłoszenie policjanci przyjęli również we wtorek (9.04) około południa. W Rzykach Jagódkach widziano rajd po górskich szklakach w wykonaniu aż kilkunastu kierowców quadów.

Niedawno w magistracie w Andrychowie odbyło się spotkanie poświęcone właśnie sprawie nielegalnych leśnych rajdów. Ustalono, że Straż Miejska i policja szybciej będą reagować na zgłoszenia od mieszkańców. Natomiast na drogach leśnych montowane będą tabliczki z informacjami o zakazie wjazdu pojazdów.

Według policji, najbardziej zagrożone miejsca poruszaniem się pojazdami typu quady i motocykle crossowe, na terenie powiatu wadowickiego to:

1. Targanice, Rzyki - rejon Przełęczy Kocierskiej i Leskowca.
2. Ponikiew, Koziniec – rejon Leskowca, Jaszczurowa.
3. Świnna Poręba, Zagórze - obszar objęty budową zbiornika wodnego.
4. Lanckorona – rejon „Za górą”.
5. Izdebnik - „droga kolo młyna”.
6. Kalwaria Zebrzydowska – rejon Dróżek Kalwaryjskich i Bugaja.
7. Wadowice i Jaroszowice - rejon koryta rzeki Skawa.

Zgodnie z art. 161 kodeksu wykroczeń kto, "nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny nawet do 5 tys. zł."

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

firing, 10.04.2019 08:12

Pierwsze gajowy gugała niech się weźmie za ludzi którzy pracują w tym lesie i jeżdżą tymi śmierdzącymi kopcącymi maszynami z których cieknie olej i silnikowy i hydrauliczny z każdej strony, przez ich działania lasy wyglądają jak szczerbate, koryta porobione od kół że można nogi połamać.

oshin22, 10.04.2019 06:35

Ale się "quadowcy" wystraszyli..... tabliczek

Keson, 10.04.2019 05:47

Ja widze na zdjęciu zakaz ruchu no i przypominam Nielegalne ustawianie, (...) znaku zabezpieczającego to wykroczenie. Zgodnie z art. 85. k.w. takie zachowanie podlega karze grzywny do 5 tys. zł, ograniczenia wolności albo aresztu do 30 dni. Pozdrawiam EKOTERRO

Keson, 10.04.2019 05:46

Ja widze na zdjęciu zakaz ruchu no i przypominam Nielegalne ustawianie, (...) znaku zabezpieczającego to wykroczenie. Zgodnie z art. 85. k.w. takie zachowanie podlega karze grzywny do 5 tys. zł, ograniczenia wolności albo aresztu do 30 dni. Pozdrawiam EKOTERRO