reklama

Miejsce tragedii w Stryszowie. Sprawcy nadal poszukiwani [VIDEO]

, Na sygnale, Wiadomości, 07.12.2020 17:20, PG / DK
- Nie było żadnych symptomów. Żyli sobie spokojnie, jak umieli. Gdyby coś było nie tak, to bym coś słyszał. - mówi nam sołtys wsi Andrzej Bąk.
Miejsce tragedii w Stryszowie. Sprawcy nadal poszukiwani [VIDEO]

W sobotę (05.12.) w miejscowości Stryszów (przysiółek Bugaj) w powiecie wadowickim doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu mieszkalnego. W trakcie akcji gaśniczej, w pomieszczeniach tego budynku ujawniono ciała dwóch osób, mężczyzny i kobiety. Trzecia osoba – syn zmarłej kobiety - doznała obrażeń ciała. Ze wstępnych informacji wynikało, że doszło tam do bójki, związania ofiar i podpalenia.

W poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Krakowie wydała oświadczenie w tej sprawie:

5-tego grudnia 2020 roku w godzinach popołudniowych, prokurator dyżurny, został poinformowany o pożarze budynku mieszkalnego w Stryszowie, gdzie w trakcie akcji gaśniczej, w pomieszczeniach tego budynku ujawniono ciała dwóch osób, mężczyzny i kobiety. Jedna osoba doznała obrażeń ciała.

Po zakończeniu akcji gaśniczej, prokurator przeprowadził na miejscu oględziny miejsca zdarzenia i zwłok.

Zwłoki zostały skierowane do ZMS CMUJ w Krakowie celem przeprowadzenia sekcji zwłok oraz ustalenia przyczyny zgonu.

Z uwagi na panujące na miejscu zdarzenia warunki, prokurator kontynuował oględziny miejsca zdarzenia również 6-tego grudnia br., zabezpieczając ujawnione ślady i dowody. Zabezpieczono także ujawniony monitoring oraz są przesłuchiwani ustaleni świadkowie.

Sprawa prowadzona jest przez Prokuraturę Rejonową w Wadowicach.

Postępowanie prowadzone jest pod kątem doprowadzenia do śmierci dwóch osób i spowodowania pożaru.

Byliśmy z kamerą na miejscu zdarzenia. Rozmawialiśmy z mieszkańcami Stryszowa:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy