Mężczyzna spieszył się w Sylwestra, aby z góry Żar obejrzeć fajerwerki

, Na sygnale, Wiadomości, 02.01.2020 12:25, PG
Sylwestrowy pirat drogowy.
Mężczyzna spieszył się w Sylwestra, aby z góry Żar obejrzeć fajerwerki

Policjanci z oświęcimskiej grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy 24 - letniemu mieszkańcowi Oświęcimia, który zlekceważył bezpieczeństwo w ruchu drogowym przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyzna spieszył się w Sylwestra, aby z góry Żar obejrzeć sztuczne ognie.

W sylwestrową noc (31.12.) policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników sylwestrowych imprez plenerowych, a także pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze z oświęcimskiej grupy SPEED patrolowali trasę Oświęcim – Kęty (DW 948). Tuż po godzinie 23.00 na ulicy Piastowskiej w Łękach mundurowi zauważyli, że jadący przed nimi VW Transporter znacznie przyspieszył osiągając prędkość 115 km/h przy ograniczeniu prędkości do 60km/h.

W związku z powyższym funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze policjanci przystąpili do kontroli. Jak się okazało za kierownicą busa siedział 24 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który stwierdził, że spieszył się do Międzybrodzia Żywieckiego, aby ze znajomymi obejrzeć sztuczne ognie z góry Żar.

Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na kierującego mandat i punkty, karne, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy