reklama
reklama

Mężczyzna porażony prądem. Próbował wypompować wodę z piwnicy

Na sygnale, Wiadomości, 04.06.2024 15:34,
Blisko 100 interwencji podjęli strażacy na terenie powiatu suskiego.
Mężczyzna porażony prądem. Próbował wypompować wodę z piwnicy
We wtorek (4.06) do godziny 15:00 strażacy z powiatu suskiego strażacy interweniowaali 92 razy w związku z komniecxznością usuwania skutków intensywnych opadców deszczu. Najczęściej mieszkańcy zgłaszali zatkane przepusty i zalane drogi (37 zdarzeń), zalane piwnice, domy oraz budynki firmowe i użyteczności publicznej (32 zdarzenia), zagrożenie wylaniem rzek i potoków (7 zdarzeń) oraz zalane posesje (16 zdarzeń).


Wśród zalanych budynków są Szkoła Podstawowa w Grzechyni, gdzie zalało kotłownię i szatnię, oraz Szkoła Podstawowa w Baczynie, gdzie zalało kotłownię, a także dwa Przedszkola w Makowie Podhalańskim.

W wyniku ulewy jedna osoba została ranna. O godzinie 12:13 strażacy otrzymali zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie porażonym prądem w miejscowości Maków Podhalański. Mężczyzna został porażony podczas pompowania piwnicy w swoim domu. Strażacy po dotarciu na miejsce zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli prąd w budynku, a poszkodowanego, którego domownicy wcześniej wyciągnęli na parter, pomogli przetransportować do karetki pogotowia. Podczas interwencji strażaków poszkodowany był przytomny.

Zdarzenia dotyczyły głównie gmin Maków Podhalański i Budzów. W akcjach brały 104 pojazdy pożarnicze i około 485 strażaków.







źródło: PSP Sucha Beskidzka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy