reklama

Mężczyzna namierzył pijanego kierowcę, szybka interwencja policji

Na sygnale, Wiadomości, 19.03.2020 10:30, red
Obywatelska akcja zakończona policyjnym zatrzymaniem.
Mężczyzna namierzył pijanego kierowcę, szybka interwencja policji

Mieszkaniec gminy Kęty wzorowo zareagował widząc przestępstwo drogowe. Mężczyzna zablokował swoim samochodem dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Zatrzymany 65-latek wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,50 promila alkoholu.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło we wtorek (17.03) tuż przed godziną 15.00 na ulicy św. Floriana w Nowej Wsi. 28 – letni mieszkaniec gminy Kęty zauważył, że jadący przed nim samochód marki Fiat Seicento wykonuje dziwne manewry drogowe. Styl jazdy sugerował, że za kierownicą auta może znajdować się nietrzeźwy. W związku z tym pojechał za nim, w międzyczasie informując policję.

Po chwili zauważył, że kierowca fiata wjeżdża na parking sklepowy i zatrzymuje się. Wtedy 28 – latek również wjechał na parking i swoim samochodem zablokował możliwość wyjazdu kierowcy fiata. Policjanci przejęli nietrzeźwego , którym okazał się 65 – letni mieszkaniec gminy Kęty. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie półtora promila alkoholu. Policjanci ustalili, że do sklepu przyjechał po kolejną porcję wysokoprocentowego trunku. Drogowy przestępca trafił do kęckiego komisariatu .

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

- Na wyróżnienie i szczególne podziękowania zasługuje 28 – letni mieszkańca gminy Kęty, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierowcy, błyskawicznie zareagował nie dopuszczając, aby ten kontynuował jazdę - podkreśla asp. sztab. Małgoarzta Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy