reklama

Masowe punkty szczepień. Wiemy gdzie będą szczepić się mieszkańcy m.in. Andrychowa, Wadowic, Kęt

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 10.04.2021 19:35, PG
W całym kraju samorządy organizują masowe punkty szczepień.
Masowe punkty szczepień. Wiemy gdzie będą szczepić się mieszkańcy m.in. Andrychowa, Wadowic, Kęt

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita zapewnia, że w kolejnych tygodniach do Polski dotrą duże ilości szczepionek przeciwko Covid-19.- W kolejnych tygodniach do Polski dotrą duże ilości szczepionek przeciwko Covid-19. Naszym celem jest mocne przyspieszenie procesu szczepień w Małopolsce i w Krakowie. W krakowskiej Tauron Arenie powstanie duży punkt do szczepień populacyjnych. Chciałbym, aby Kraków był pierwszym dużym miastem wojewódzkim masowo zaszczepionym. To pozwoli szybciej odbudować potencjał turystyczny naszego regionu – mówił wojewoda małopolski Łukasz Kmita na briefingu prasowym, w którym uczestniczyli również prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie Marcin Jędrychowski. Utworzeniem punktu szczepień w Tauron Arenie zajmie się Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

W czwartek (08.04.) w Małopolsce zaszczepiono prawie 20 tys. osób, w tym 200 osób drugą dawką. W sumie w Małopolsce zaszczepionych jest już pól miliona pacjentów.

Gdzie powstaną masowe punkty szczepień w regionie?

Powiat wadowicki

Jak się dowiadujemy w Starostwie Powiatowym, pierwszy umiejscowiony zostanie w wadowickim szpitalu. Będzie się tam szczepiło 1,5 tys. osób tygodniowo. Wyznaczono do tego celu trzy miejsca: poradnia POZ, budynek C oraz poradnia pulmonologiczna.

Kolejnym masowym punktem będzie budynek Wadowickiego Centrum Kultury, które zorganizuje Neurocentrum z Wadowic.

Trzeci masowy punkt zorganizowany zostanie w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W gminie Andrychów nie przewidziano utworzenia masowego punktu szczepień, ponieważ zajmują się tym tutaj już cztery przychodnie.

Jak dotąd w powiecie wadowickim zaszczepiono 15 tys. osób, w tym 4 tys. drugą dawką.

Powiat oświęcimski

Z kolei powiat oświęcimski postawił m.in. na halę OSiR w Kętach oraz lodowisko w Oświęcimiu.

Jak dotąd w powiecie oświęcimskim zaszczepiono 17 tys. osób, w tym 5 tys. drugą dawką.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 10.04.2021 21:45

@ Burak z wiejskiej Z tego co pamietam z biologii buraki mózgu nie maja i nie jestes niestety wyjątkiem potwierdzającym regule ale regularnym burakiem.Takie życie .Ja mozg mam i widze co sie dzieje.Zbyt wielu znajomych ostatnio figuruje na nekrologach.Nie zamierzam z tobą dyskutować .I tyle .

Burakz wiejskiej , 10.04.2021 21:32

ja peroyyylre przeciez to sciema tysiaclwecia, jakie szczepienia ?????? cath , ty masz mózg ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

cath, 10.04.2021 20:18

Krótko! Co za kretyn to wymyslil.Wadowice powinny wziasc przykład z Ket i zrobić punkty szczepień w dużych nieużywanych aktualnie obiektach np.salach gimnastycznych niż ściągać tłumy osób do małych pomieszczeń-dodatkowo kilkaset osób no to już mogą szukać ognisk .Zreszta 1500 na 5 to daje 300 na 3 zespoły. To 100 osób dziennie .To ile godzin będą trwały szczepienia? Chyba w Wadowicach komuś mózgu zabrakło - jakoś mnie to nie dziwi.W Andrychowie można było hale wykorzystać.By szczepić więcej.I znowu Wadowice mogą się uczyc od powiatu oświęcimskiego.Tam przynajmniej myślą .