Mandaty i wnioski do sądu za niestosowanie się do ograniczeń

, Na sygnale, Wiadomości, 06.04.2020 11:46,
To trudny czas dla mieszkańców.
Mandaty i wnioski do sądu za niestosowanie się do ograniczeń

Mimo stałych apeli dotyczących zasad obowiązujących w okresie stanu epidemii, podczas weekendu (3-5.04.), policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego przeprowadzili 87 interwencji związanych z ujawnionymi lub zgłoszonymi przez mieszkańców, przypadkami łamania prawa, wprowadzonego w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

- Największą liczbę przypadków stanowiło złamanie obostrzenia dotyczącego zakazu gromadzenia się. Takich interwencji w ciągu trzech dni w różnych miejscowościach naszego powiatu odnotowano, aż 71, i w większości dotyczyły one osób, które siedząc na ławeczkach spożywały alkohol lub w porze nocnej zakłócały spokój i ciszę nocną mieszkańcom. Natomiast 16 przypadków dotyczyło złamania zakazu przemieszczania się i najczęściej interwencje te dotyczyły osób nietrzeźwych wracających do swoich domów od znajomych lub też uczestników imprez alkoholowych, którzy swoim głośnym zachowaniem wzbudzili zainteresowanie sąsiadów - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Wobec 101 sprawców wykroczeń policjanci sporządzili dokumentację, która została przekazana do Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, natomiast na część sprawców wykroczeń sporządzono wnioski o ukaranie do sądu, nałożono mandaty karne lub zastosowano pouczenia.

Policja przypomina, że osoby, które lekkomyślnie naruszają zasady postępowania obowiązujące w związku z epidemią koronawirusa, ryzykują zdrowiem, a nawet życiem nie tylko swoim, ale i innych osób – w tym ich rodzin i bliskich, z którymi mogą mieć kontakt.

Wszyscy ci, którzy umyślnie nie stosują się do przepisów obowiązujących w związku z epidemią, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi swoich zachowań.

Policja kolejny raz apeluje o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń. W obecnej sytuacji, hasło #zostanwdomu, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa nas wszystkich.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

awi70, 06.04.2020 14:34

Ludzie czy wy musicie myć auta na myjni w Sulkowicach Bolęcinie? Przecież jest zakaz mycia! Duże kary są za mycie aut. Gdzie są służby?