reklama

Mandat na 1,5 tys. zł i 10 punktów karnych dla kierującej BMW

, Na sygnale, Wiadomości, 05.04.2022 12:25,
W powiecie wadowickim 33-latka przekroczyła dozwoloną prędkość o 55 km/h na terenie obszaru zabudowanego. Kobieta straciła prawo jazdy, została ukarana wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.
Mandat na 1,5 tys. zł i 10 punktów karnych dla kierującej BMW

Policjanci przyznają, że pomimo wzrostu kar za przekroczenie dopuszczalnej prędkości nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego.

Kilka dni temu policjanci z wadowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą bmw, która w Izdebniku jechała z prędkością 105 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Tym samym kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 55km/h. 33-letnia mieszkanka Krakowa za popełnione wykroczenie, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Dodatkowo straciła prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

- Przypominamy, że kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli, mimo utraty prawa jazdy osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy