Mamy szczegóły pościgu i zatrzymania w Inwałdzie [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 22.07.2020 09:47,
Policyjny pościg zakończony w Inwałdzie. Padły strzały. Trzy osoby zostały zatrzymane
Mamy szczegóły pościgu i zatrzymania w Inwałdzie [FOTO]
We wtorek (21.07) po południu na terenie Wadowic policjanci służby kryminalnej próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Audi, którym podróżowały osoby podejrzewane o przestępstwa przeciwko mieniu. Kierujący audi nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe wydawane przez radiowóz policyjny. Zaczął uciekać drogą krajową nr 52 w kierunku Andrychowa, stwarzając bezpośrednie zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.


- W miejscowości Chocznia kierujący tym samochodem niemal doprowadził do potrącenia idącą poboczem pieszej. W Inwałdzie policjanci wykorzystali radiowóz jako środek przymusu bezpośredniego i zatrzymali ścigany samochód - informuje Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Wówczas osoby jadące tym pojazdem zaczęły uciekać pieszo. Po krótkim pościgu, w trakcie którego policjanci oddali kilka strzałów ostrzegawczych, 32-letnia kobieta i dwaj mężczyźni w wieku 40 lat, zostali obezwładnieni i zatrzymani. Nikt nie doznał obrażeń ciała.

- Z uwagi na dobro postępowania nie udzielmy informacji o sprawie kryminalnej, w którą są zamieszane osoby zatrzymane - dodaje rzeczniczka policji.

źródło: KPP Wadowice

AKTUALIZACJA:

Jak się okazało, policjant który użył broni, był pod wpływem alkoholu: Więcej na ten temat: https://www.mamnewsa.pl/na-sygnale/policjant-pod-wplywem-alkoholu-uzyl-broni-podczas-poscigu-w-inwaldzie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 22.07.2020 16:08

Najlepsze, że policjant który użył broni podczas tej interwencji był pod wpływem alkoholu !!!!!!!!!! I taki nawalony koleś ma broń i nosi mundur. WSTYD na całą POLSKĘ !!!!!