reklama

Małopolska gotowa na koronawirusa - zapewniają władze

, Na sygnale, Wiadomości, 29.02.2020 09:05, red
Według danych z piątku, 28 lutego, w Małopolsce 8 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na COVID-19, zaś nadzorem epidemiologicznym objętych jest 38 osób. Nie ma osób objętych kwarantanną lub izolacją.
Małopolska gotowa na koronawirusa - zapewniają władze

- Aktualnie w Małopolsce nie ma przypadku potwierdzenia zakażenia koronawirusem. Wszystkie służby są jednak w pełnej gotowości, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana – informują małopolskie władze.

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik wydał w piątek decyzję administracyjną nakładającą na małopolskie podmioty wykonujące działalność leczniczą obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości na wypadek konieczności przyjęcia zwiększonej liczby osób znajdujących się w stanie zagrożenia zdrowotnego związanego z zarażeniem koronawirusem. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności.


Gdzie znajdują się oddziały zakaźne? Nie ma ich już w szpitalach w Oświęcimiu czy w Wadowicach – zostały zlikwidowane w ostatnich latach.
Najbliższe oddziały chorób zakaźnych znajdują się w Olkuszu, w Myślenicach, w Krakowie – to w Małopolsce, a na Śląsku w Tychach czy w Cieszynie.

- W związku z pytaniami o imprezy masowe (ich odwoływanie czy ograniczanie udziału publiczności), informujemy, że środki profilaktyczne będą wdrażane stosownie do oceny aktualnej sytuacji i zgodnie z rekomendacjami właściwych podmiotów. Na tę chwilę takich rekomendacji dotyczących najbliższych imprez masowych nie mamy, choć oczywiście w każdej chwili może się to zmienić. Niezależnie od tego, wobec ewentualnego zwiększenia się zapotrzebowania na takie środki prewencyjne, będą one rozważane i wdrażane – zgodnie z Wojewódzkim planem działania na wypadek epidemii bądź bieżącymi rekomendacjami sanepidu. Apelujemy o rozwagę i zachowanie podstawowych zasad higieny, co jest konieczne w każdej sytuacji związanej z uczestnictwem w wydarzeniu gromadzącym większą liczbę osób. Instrukcja postępowania w związku z koronawirusem jest cały czas aktualna i na bieżąco przekazywana – informuje Joanna Paździo, rzecznik prasowy Wojewody Małopolskiego.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stachurski300, 29.02.2020 23:06

gotowa ??? haha śmiech chyba sobie misia oglądne