reklama

Małe dziecko podtrute czadem

, Na sygnale, Wiadomości, 10.01.2021 09:21,
.
Małe dziecko podtrute czadem
W sobotę (9.01) w nocy służby ratownicze interweniowały w jednym z mieszkań przy ulicy Wyszyńskiego w Kętach.

Tlenkiem węgla zatruciu uległo tam trzyletnie dziecko. Maluch stracił na chwilę przytomność. Udzielono mu pomocy medycznej.

Strażacy przypominają: w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla, czyli czadem. Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

Tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy