Mają ich! Złodzieje z Andrychowa usłyszeli 19 zarzutów

, Na sygnale, Wiadomości, 19.11.2019 13:04,
Policjanci Wydziału Kryminalnego w Andrychowie zatrzymali dwóch złodziei podejrzanych o kilkanaście kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów oraz dwóch paserów, którzy nabywali skradzione przedmioty.
Mają ich! Złodzieje z Andrychowa usłyszeli 19 zarzutów

W ostatnim czasie andrychowski komisariat otrzymał kilkanaście zgłoszeń dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem do samochodów, do których doszło na terenie miasta. Zaangażowani w sprawę detektywi Wydziału Kryminalnego, uzyskali w tym zakresie szereg informacji, które pozwoliły na ustalenie sprawców tych przestępstw.

13 listopada br., kryminalni przeszukali miejsca zamieszkania dwóch wytypowanych złodziei, jednocześnie zatrzymując w jednym z nich 22-latka. Drugi z mężczyzn (19-latek) został zatrzymany następnego dnia, po wielogodzinnej obserwacji i pościgu na terenie Andrychowa.

- W ramach prowadzonego postępowania, do którego włączono kilkanaście spraw prowadzonych przez andrychowski komisariat zatrzymanemu 19 i 22-latkowi przedstawiono łącznie 19 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz kradzieży mienia, za co grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Ich łupem padły m.in. elektronarzędzia, sprzęt ogrodniczy, pieniądze czy odzież. Straty jakie spowodowali włamywacze szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy z uwagi na fakt, że nie wszystkie przestępstwa kradzieży z włamaniem do samochodów na chwilę obecną zostały zgłoszone organom ścigania - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili również dwóch paserów, którzy nabywali od 19 i 22-latka skradzione przedmioty. Mężczyźni usłyszeli zarzut z art. 291 § 1 KK, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ponadto w mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli ponad 53 gramy amfetaminy, za co dodatkowo usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Mężczyzna był także poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności i trafił do Zakładu Karnego. Wobec drugiego z mężczyzn prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy