Magistrat rozdaje odblaski. One mogą uratować życie

, Na sygnale, Wiadomości, 23.01.2019 18:10, PG
W ramach tej akcji wszyscy zainteresowani mogą przyjść do wydziału rozwoju urzędu gminy i otrzymać odblask nieodpłatnie.
Magistrat rozdaje odblaski. One mogą uratować życie

W kęcki magistracie trwa akcja „Kęty świecą przykładem”. W ramach tej akcji wszyscy zainteresowani mogą przyjść do wydziału rozwoju urzędu gminy i otrzymać odblask nieodpłatnie.

Zestawy plakatów promujących akcję wraz z odblaskami w grudniu trafiły do szkół, żłobków i przedszkoli. Odblaski poprawiają widoczność pieszych i rowerzystów. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

Zgodnie z treścią kodeksu Ruchu Drogowego (art. 11 ust. 4a): Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
źródło: UG Kęty

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

-JOE-, 24.01.2019 06:07

Najlepiej narzekać. Ubierać się na czarno. Chodzić przy osi jezdni żeby buty się nie wybrudziły i bez odblasków bo obciach a potem to zawsze wina kierowcy nigdy pieszego.

kik, 23.01.2019 22:55

Niech się lepiej wezmą za remont dróg w Witkowicach bo są w opłakanym stanie

KJK, 23.01.2019 21:14

Nieodpłatnie, czyli pieniędzy podatników? No chyba, że patronat Klęczara polega na tym, że zafundował te opaski z logo miasta ze swojej gigantycznej pensji? Nie ma takiej ściemy, przed, którą się cofniemy.