reklama

Magazyn "lewych" papierosów na jednej z posesji

, Na sygnale, Wiadomości, 10.06.2021 12:21,
Policjanci na jednej z prywatnych posesji zatrzymali mężczyznę, który ukrywał nielegalną krajankę tytoniową i papierosy oraz butelki z płynem opisane jako alkohol bez odpowiednich oznaczeń akcyzowych.
Magazyn
W sobotę, w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Kryminalnego w Suchej Beskidzkiej udali się na jedną z posesji na terenie Jordanowa w powiecie suskim.

Miał tam przebywać mężczyzna posiadający tytoń bez znaków akcyzy. Na miejscu zastali 74-letniego mieszkańca powiatu suskiego, a w trakcie przeszukania pomieszczeń przez niego zajmowanych, w tym garażu i budynku gospodarczego znaleziono 37 kilogramów krajanki tytoniowej zapakowanej w 73 worki foliowe, 207 sztuk papierosów oraz 7 butelek z zawartością, opisanych jako alkohol.

Policja informuje, że wszystkie znalezione przedmioty nie posiadały znaków akcyzowych. Teraz policjanci ustalają wartość towaru, która mogła trafić na rynek, a tym samym zostałby uszczuplony Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku. Mężczyzna musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za naruszenie przepisów karano skarbowych, za co grozić może mu wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy