reklama

Lekceważą znaki i jadą na Kleczę. Tak to się kończy...

, Na sygnale, Wiadomości, 08.05.2018 09:30, red
W ciągu zaledwie kilkunastu godzin dwa tiry wjechały pod wiadukt w Kleczy Dolnej, choć nie powinny. Efekty widać.
Lekceważą znaki i jadą na Kleczę. Tak to się kończy...
To standard na przejeździe kolejowym na drodze krajowej nr 52 w Kleczy Dolnej. Umieszczone tam jest ograniczenie przejazdu dla pojazdów o wysokości do 3,5 metra. Kierowcy dużych samochodów jak widać nic sobie z tego nie robią. Bardzo często dochodzi tutaj do zaklinowania pojazdów ciężarowych, co powoduje nie tylko uszkodzenia samochodów ale też niesamowite korki.

Jeden z kierowców zniszczył naczepę w poniedziałek wieczorem [na zdjęciu]. Podobna sytuacja miała miejsce również we wtorek rano.Problem nie jest nowy. To trwa już od kilkunastu lat.

W związku z planami rewitalizacji linii kolejowej nr 117 Kalwaria Lanckorona - Wadowice - Andrychów - Bielska-Biała wiadukt ten ma zostać zlikwidowany a w jego miejsce ma powstać zautomatyzowany przejazd strzeżony.

Docelowo m a tutaj powstać wiadukt drogowy. Oponenci takich pomysłów apelują, że obecna budowla znacząco ogranicza ruch tranzytowy przez centrum miasta. Bez niej Wadowice mogą zostać rozjeżdżone przez ciężarówki.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

budyn77, 08.05.2018 11:50

No masakra... Stanisław Lem miał rację co do idiotów... Kto "budował" obwodnice np. w Kętach? - arcybiskup metropolita krakowski? Nie! Burmistrz i Rada Miejska Kęt. Dlaczego przez osiem lat nie powstała obwodnica Andrychowa w ciągu DK 52? Wójcie Zak - mieszkańcy dziękują...

nomasakra, 08.05.2018 11:31

Budyn77 ty masz chyba jakieś problemy z myśleniem. A co ma burmistrz do obwodnicy?? Z tego co wiem to pan Żak jest za Budowa obwodnicy. Chyba wadowice mają jakiś problem przynajmniej tak piszą wszędzie od dłuższego czasu. Panie budyń Macieju proszę tu głupot nie pisać. A pan co zrobił dla osiedla?? O co pan się po starał i co zostało zrobione.

budyn77, 08.05.2018 09:01

Po zlikwidowaniu wiaduktu Andrychów zostanie rozjechany przez tir-y. Dziękujemy wójcie Zak za obwodnice Andrychowa i 8. zmarnowanych lat...