reklama

Kto pstryka foty kierowcom w Inwałdzie i w innych miejscowościach na drogach krajowych?

Na sygnale, Wiadomości, 04.10.2019 19:30, red
Mamy odpowiedź na to pytanie.
Kto pstryka foty kierowcom w Inwałdzie i w innych miejscowościach na drogach krajowych?
- Dostałem zdjęcie z fotoradaru wykonane w Inwałdzie. Ale jak to? Przecież tam nie ma fotoradaru, nie ma żadnego oznakowania, że wykonywane są takie pomiary – takie informacje przekazał nam jeden z kierowców.

Okazuje się, że w ostatnim czasie „fotki” z fotoradaru z Inwałdu dostaje wielu innych kierowców, którzy przekroczyli prędkość na odcinku pomiędzy cmentarzem a szkołą. Oprócz zdjęcia samochodu kierowcy otrzymują także pismo, na które muszą wskazać kto kierował samochodem w chwili popełnienia wykroczenia. Potem kończy się nałożeniem mandatu.


Co to za fotoradar znajduje się w Inwałdzie? Jak dowiadujemy się w wadowickiej Komendzie Powiatowej Policji, policjanci nie mają z tym nic wspólnego. Od kilku już lat wadowicka policja i Straż Miejska z Andrychowa nie obsługuje fotoradarów. Zajmuje się tym Inspekcja Transportu Drogowego i to właśnie ITD odpowiada za ostatnie „fotki”.

Pomiary prędkości wykonywane są „akcyjnie” przez ITD przy użyciu fotoradaru mobilnego nie tylko w Inwałdzie, ale również na innych odcinkach dróg krajowych w powiecie wadowickim – w Mucharzu czy w Radoczy.

Miejsce, gdzie wykonywane są mobilne pomiary, nie musi być oznakowane.

foto ilustracyjne / ITD

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 05.10.2019 03:57

WE 593CW - Ford Mondeo – srebrny – Delegatura Południowa – Kraków WE 217EC - Peugeot Partner – Delegatura Południowa – Kraków WE 589CW - Ford Focus – granatowy – Delegatura Południowa – Kraków