reklama

Koronawirus w regionie. Nowe zachorowania [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 11.05.2020 17:40, red
Informacje sanepidu z poniedziałku.
Koronawirus w regionie. Nowe zachorowania [AKTUALIZACJA]

godz. 17:30

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób w Małopolsce. To 4 kobiety i 6 mężczyzn, w wieku od 7 do 90 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu myślenickiego (3), wielickiego (1), oświęcimskiego (1) i tarnowskiego (1). Jedna osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1071 osób.

Jeśli chodzi o nowe zachorowanie w powiecie oświęcimskim - to jak się nieoficjalnie dowiadujemy - dotyczy to kolejnego, czwartego już pracownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Oświęcimiu. Oddział zamknięty jest do odwołania, a pacjenci kierowani są do szpitali w innych miastach.

W weekend testom na koronawirusa poddano 158 pracowników szpitala w Oświęcimiu. Wymazy mają być pobrane jeszcze od kolejnych 270 osób.

Sytuacja w powiecie oświęcimskim


Nadal stabilna sytuacja jest w powiecie wadowickim.

W poniedziałek (10.05) kwarantanną w powiecie wadowickim objętych było 357 osób, w tym 4 osoby przebywają w kwarantannie instytucjonalnej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Liczba osób zakażonych - 14 + 1 ozdrowieniec wykazany przez inne województwo + 1 osoba wykazywana przez inny powiat, w tym:

liczba zgonów - 1,
liczba ozdrowieńców - 10 + 1 ozdrowieniec wykazany przez inne województwo.

Liczby te w poszczególnych gminach rozkładają się następująco:
Andrychów - 100 (1 osoba zakażona - ozdrowieniec wykazany przez inne województwo),
Brzeźnica - 23 (6 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 1 osoba zmarła),
Kalwaria Zebrzydowska - 54 (3 osoby zakażone, w tym 3 ozdrowieńców)
Lanckorona - 10 (5 osób zakażonych, w tym 2 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej),
Mucharz - 8,
Spytkowice - 31,
Stryszów - 21,
Tomice - 48 (1 osoba zakażona w izolatorium, wykazywana przez inny powiat),
Wadowice - 55,
Wieprz - 7.

Jednocześnie w poniedziałek wieczorem małopolski sanepid poinformował o kolejnych wyleczeniach, w tym powiecie suskim (2 osoby) i oświęcimskim (4 osoby)

Godz. 10:00

Jak informuje w poniedziałek 911.05) rano Małopolski Urząd Wojewódzki, badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób.

W tej grupie jest 6 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 5 do 66 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu myślenickiego (4 osoby), limanowskiego (3 osoby), proszowickiego (2 osoby), suskiego (2 osoby) i nowosądeckiego (1 osoba).

Aktualnie jedna osoba jest hospitalizowana, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1061 osób.

Jednocześnie przekazano informację o kolejnych osobach, które zostały wyleczone.

To młoda kobieta i młody mężczyzna, mieszkańcy powiatu krakowskiego oraz młoda kobieta z powiatu nowosądeckiego i mężczyzna w sile wieku z Nowego Sącza, którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 414 ozdrowieńców.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy