Koronawirus w regionie. 9 sierpnia [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 09.08.2020 11:15,
Niedzielne informacje sanepidu.
Koronawirus w regionie. 9 sierpnia [AKTUALIZACJA]

W niedzielę rano małopolski sanepid informuje, że ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 108 osób w Małopolsce. To 61 kobiet i 47 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy do 88 lat. W tej grupie są 4 osoby z powiatu oświęcimskiego i 3 osoby z powiatu wadowickiego.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4518 osób.

Sanepid informuje również o śmierci 94-letniej kobiety, mieszkanki powiatu oświęcimskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. - Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19 - informuje sanepid.

Z komunikat wadowickiego sanepidu z z niedzieli w godz. 13:00 wiadomo, że dwa nowe zakażenia pojawiły się w gminie Wadowice, a jedno w gminie Wieprz.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach informuje, że do dnia 09 sierpnia 2020 roku, godz. 13.00 na terenie powiatu wadowickiego odnotowano:

  • liczba mieszkańców objętych kwarantanną - 258 osób
  • liczba osób zakażonych – 180 + 3 osoby wykazywane przez inne województwo i powiat

w tym:

  • liczba zgonów - 3
  • liczba ozdrowieńców - 47 + 3 wykazane przez inne województwo i powiat

Liczba ta w poszczególnych gminach rozkłada się następująco:

Gm. Andrychów – 74 w kwarantannie. 36 osób zakażonych, w tym 10 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 5 osób zakażonych hospitalizowanych, 20 osób w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Brzeźnica – 13 w kwarantannie. 9 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Kalwaria Zebrzydowska – 26 w kwarantannie. 8 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Lanckorona – 9 w kwarantannie. 9 osób zakażonych w tym 7 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej.

Gm. Mucharz – 4 w kwarantannie. 40 osób zakażonych, w tym 8 ozdrowieńców, 31 osób w izolacji domowej, 1 osoba w hospitalizacji.

Gm. Spytkowice – 20 w kwarantannie. 1 osoba zakażona- ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat.

Gm. Stryszów – 7 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w izolacji domowej.

Gm. Tomice – 41 w kwarantannie. 2 osoby zakażone w tym 1 osoba w izolatorium, 1 ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.

Gm. Wadowice – 48 w kwarantannie. 31 osób zakażonych, w tym 3 ozdrowieńców, 25 osób w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 1 osoba w izolatorium.

Gm. Wieprz – 16 w kwarantannie. 42 osoby zakażone w tym 11 ozdrowieńców, 28 osób w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 1 osoba w izolatorium.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy