Koronawirus w regionie. 8 sierpnia

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 08.08.2020 10:41,
Sobotnie informacje z sanepidu.
Koronawirus w regionie. 8 sierpnia

Z danych małopolskiego sanepidu z soboty (8.08) rano wiadomo, że minionej dobry w Małopolsce koronawirusa zdiagnozowano u kolejnych 124 osób. Wśród nich 5 osób z powiatu oświęcimskiego, 3 osoby z powiatu suskiego i 1 osoba z powiatu wadowickiego.

Na listę osób wyleczonych wpisano m.in. 3 osoby powiatu wadowickiego.

Sytuacja w powiecie wadowickim

Nowy przypadek koronawirusa zdiagnozownao w gminie Kalwaria. Poniżej komunikat sanepidu.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach informuje, że do dnia 08 sierpnia 2020 roku, godz. 13.00 na terenie powiatu wadowickiego odnotowano:

liczba mieszkańców objętych kwarantanną - 237 osoby
liczba osób zakażonych – 177 + 3 osoby wykazywane przez inne województwo i powiat
w tym:

liczba zgonów - 3
liczba ozdrowieńców - 47 + 3 wykazane przez inne województwo i powiat
Liczba ta w poszczególnych gminach rozkłada się następująco:

Gm. Andrychów – 74 w kwarantannie. 36 osób zakażonych, w tym 10 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 5 osób zakażonych hospitalizowanych, 20 osób w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Brzeźnica – 13 w kwarantannie. 9 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Kalwaria Zebrzydowska – 17 w kwarantannie. 8 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Lanckorona – 9 w kwarantannie. 9 osób zakażonych w tym 7 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej.

Gm. Mucharz – 4 w kwarantannie. 40 osób zakażonych, w tym 8 ozdrowieńców, 31 osób w izolacji domowej, 1 osoba w hospitalizacji.

Gm. Spytkowice – 20 w kwarantannie. 1 osoba zakażona- ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat.

Gm. Stryszów – 3 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w izolacji domowej.

Gm. Tomice – 40 w kwarantannie. 2 osoby zakażone w tym 1 osoba w izolatorium, 1 ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.

Gm. Wadowice – 59 w kwarantannie. 29 osób zakażonych, w tym 3 ozdrowieńców, 23 osoby w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowana, 1 osoba w izolatorium.

Gm. Wieprz – 17 w kwarantannie. 41 osób zakażonych w tym 11 ozdrowieńców, 27 osób w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 1 osoba w izolatorium.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 08.08.2020 10:54

Czy to nie jest absurd ???? Jak były 2 może 3 przypadki w Polsce to zamknęli wszystko a teraz setki dziennie i co ? Wszystko jest otwierane pięknie ładnie a wiecie czemu to robią bo już KASA się skończyła i nie ma co Panu i Pani dać. Co za IRONIA losu.