Koronawirus w regionie. 5 nowych zakażeń z gminy Mucharz i z gminy Wieprz

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 30.07.2020 13:30, PG
W czwartek (30.07.) rekord zachorowań w Polsce. A w regionie?
Koronawirus w regionie. 5 nowych zakażeń z gminy Mucharz i z gminy Wieprz

W czwartek (30.07.) ministerstwo zdrowia poinformowało 615 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. To dobowy rekord. Poinformowano również o śmierci kolejnych 15 osób zakażonych, większość miała choroby współistniejące.

W Małopolsce odnotowano zakażenia u kolejnych 133 osób, a na Śląsku u 160 osób.

Rząd przygotowuje się do powrotu epidemii w związku z tym możliwe jest wznowienie niektórych obostrzeń. Prawdopodobnie ponownie zostanie wprowadzona kwarantanna dla osób wracających z niektórych państw.

W ostatniej dobie odnotowano 5 nowych przypadków w powiecie wadowickim: z gminy Mucharz (3 osoby), z gminy Wieprz (2 osoby). W sumie od początku pandemii w powiecie wadowickim odnotowano 156 zakażeń. W powiecie oświęcimskim zakażone są dwie nowe osoby z gminy Osiek.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 30.07.2020 17:02

Chorzy w Małopolsce to 56 kobiet i 77 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 89 lat, pochodzący z: powiatu nowosądeckiego (49 osób), miasta Nowy Sącz (18 osób), powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i Krakowa (po 9 osób), powiatu tatrzańskiego (7 osób), powiatu tarnowskiego (6 osób), powiatu nowotarskiego (5 osób), gorlickiego, myślenickiego (po 4 osoby), chrzanowskiego, krakowskiego, suskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i Tarnowa (po 1 osobie).

cath, 30.07.2020 17:00

A gdzie indziej stoi jak byk ze 9 nowych osób z powiatu.