Koronawirus w przedszkolu w Rzykach

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 25.09.2020 12:05, PG
Rodzice zostali poinformowali o zaistniałej sytuacji i sami zdecydowali o nieposłaniu dzieci do przedszkola.
Koronawirus w przedszkolu w Rzykach

W czwartek (25.0.) wieczorem rodzice jednego z dzieci poinformowali dyrekcję szkoły w Rzykach, że mama dziecka uczęszczającego do tamtejszego przedszkola otrzymała pozytywny wynik testu na covid-19.

Pozostali rodzice z przedszkola w Rzykach zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji i sami zdecydowali, że nie poślą dzieci w piątek do przedszkola. Dotyczyło to tylko jednego oddziału. Reszta działa normalnie.

Sanepid zadecydował, że nie ma potrzeby wykonywania testów reszcie rodziny, gdyż nie mają objawów. Zostali tylko wysłani na 20 - dniową kwarantannę.

Jak informuje nas dyrektor Andrzej Szafrański, to drugi przypadek z koronawirusem w szkole w gminie Andrychowie. Pod koniec sierpnia pozytywny test na koronawirusa zdiagnozowano u dziecka w przedszkolu nr 3 w Andrychowie.

Dodatkowo w kilku placówkach występuje spory problem dotyczący konfliktu z rodzicami. Są dzieci, które nie stosują się do zasad sanitarnych np. dezynfekcji rąk, gdyż rodzice uważają, że wirusa nie ma. W takim przypadku dyrektor placówki może odmówić przyjęcia dziecka do szkoły lub przedszkola. Wtedy to dziecko będzie skazane na domowe nauczanie. O sprawie będziemy informować.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Lolipop, 25.09.2020 18:46

Kto pisał artykuł, niedouczony ktoś. O ile mi wiadomo test wypadł pozytywnie u mamy niekoniecznie u dziecka więc tytuł artykuł błędnie oddaje stan faktyczny sprawy. Ale tak to jest jak pisać artykuly kto popadnie