Koronawirus szaleje w rodzinach górniczych [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 05.06.2020 17:50, red
Piątkowe dane z sanepidu.
Koronawirus szaleje w rodzinach górniczych [AKTUALIZACJA]
W czwartek na terenie powiatu suskiego zdiagnozowano 17 przypadków koronawirusa. W piątek (5.06) małopolski rano i wieczorem sanepid informuje o 18 kolejnych osobach zakażonych z powiatu suskiego. W piątek dwa przypadki odnotowano też w powiecie oświęcimskim.

Zachorowały osoby w wieku od 9 do 72 lat. Aktualnie 1 osoba jest hospitalizowana, a pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1305 osób. Jednocześnie w piątek sanepid informuje, że wyzdrowiały 2 kolejne osoby z powiatu suskiego i jedna z oświęcimskiego.


Na terenie powiatu suskiego koronawirus "szaleje" głównie w rodzinach górników, którzy zarazili się w śląskich kopalniach. Małopolski sanepid informuje, że dużo zachorowań na koronawirusa jest w 8 rodzinach z powiatu suskiego.

Wirus się rozprzestrzenia. Wiele wskazuje na to, że mąż jednej z kobiet "przyniósł" wirusa do domu z kopalni, a żona przekazała go swoim koleżankom w jednym z zakładów w Makowie Podhalańskim, który specjalizuje się w szyciu biustonoszy. Tam masowo pojawiły się kolejne zakażenia.

Poniżej komunikat Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej (na terenie tej gminy w ostatnich dniach odnotowano w sumie 6 zakażeń):

- Nadzwyczajna sytuacja jaką jest aktualny stan epidemiologiczny na terenie powiatu suskiego wymaga od nas wszystkich podjęcia nadzwyczajnych środków ostrożności, dlatego też mając na uwadze troskę o siebie i naszych najbliższych tak, jak do tej pory, nieustannie apelujemy o ostrożność i rozwagę. Pamiętajmy, że ryzyko zarażenia jest wciąż wysokie. Epidemia nie wygasła i koronawirus nadal jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia!

Zniesienie części obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, nie zwalnia nas z przestrzegania pozostałych nakazów i ograniczeń, tj. zachowania 2 metrowej odległości od innych oraz obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych (sklepach, urzędach, kościołach itp.), a także zachowania rozsądku i ostrożności. Jeśli to możliwe ograniczmy bezpośrednie kontakty i pozostańmy w domu ! Tylko w taki sposób zmniejszymy ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa

- czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy