reklama

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgon na terenie powiatu oświęcimskiego

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 10.05.2020 10:09, red
Nowe informacje z sanepidu.
Koronawirus. Nowe zakażenia i zgon na terenie powiatu oświęcimskiego

W niedzielę (10.05) rano Małopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zmarł 71-letniego mężczyzna z powiatu oświęcimskiego. - Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 35 - informuje urząd.

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To młoda kobieta i młody mężczyzna (powiat oświęcimski), którzy aktualnie przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1045 osób.

Jednocześnie w Małopolsce kolejne osoby wyzdrowiały. To 7 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 17 do 69 lat, z Krakowa (5 osób), powiatu wielickiego (2), krakowskiego (1), nowosądeckiego (1), limanowskiego (1), myślenickiego (1) i tatrzańskiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 401 ozdrowieńców.

Dodajmy, że w sobotę wstrzymano działalność Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Oświęcimiu. Koronawirusa wykryto u trzech pracowników oddziału.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy