Koronawirus. Kolejny dzień, kolejne rekordy [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 07.08.2020 12:27,
Piątkowe informacje z sanepidu.
Koronawirus. Kolejny dzień, kolejne rekordy [AKTUALIZACJA]
Z danych przedstawionych w piątek (7.08) rano przez sanepid wiadomo, że minionej doby w Polsce zdiagnozowano 809 kolejnych przypadków koronawirusa, a w Małopolsce - 144.

W tej grupie jest 12 osób z powiatu wadowickiego (te dane podawał już wczoraj wadowicki sanepid), 9 osób z powiatu oświęcimskiego,

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4286 osób.

Na listę osób wyleczonych wpisano 2 osoby z powiatu wadowickiego i 3 osoby z powiatu oświęcimskiego.

Sytuacja w powiecie wadowickim

W piątek po południu raport za ostatnie godziny podał wadowicki sanepid.l Wynika z niego, że w gminie Wadowice przybyły dwie kolejne osoby zakażone koronawirusem

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wadowicach informuje, że do dnia 07 sierpnia 2020 roku, godz. 13.00 na terenie powiatu wadowickiego odnotowano:

  • liczba mieszkańców objętych kwarantanną - 334 osoby
  • liczba osób zakażonych – 176 + 3 osoby wykazywane przez inne województwo i powiat

w tym:

  • liczba zgonów - 3
  • liczba ozdrowieńców - 46 + 3 wykazane przez inne województwo i powiat

Liczba ta w poszczególnych gminach rozkłada się następująco:

Gm. Andrychów – 83 w kwarantannie. 36 osób zakażonych, w tym 10 ozdrowieńców - 1 wykazany przez inne województwo, 5 osób zakażonych hospitalizowanych, 20 osób w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Brzeźnica – 18 w kwarantannie. 9 osób zakażonych, w tym 5 ozdrowieńców, 3 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Kalwaria Zebrzydowska – 12 w kwarantannie. 7 osób zakażonych w tym 4 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej, 1 osoba niestety zmarła.

Gm. Lanckorona – 12 w kwarantannie. 9 osób zakażonych w tym 7 ozdrowieńców, 2 osoby w izolacji domowej.

Gm. Mucharz – 36 w kwarantannie. 40 osób zakażonych, w tym 8 ozdrowieńców, 31 osób w izolacji domowej, 1 osoba w hospitalizacji.

Gm. Spytkowice – 20 w kwarantannie. 1 osoba zakażona- ozdrowieniec wykazywany przez inny powiat.

Gm. Stryszów – 9 w kwarantannie. 5 osób zakażonych w izolacji domowej.

Gm. Tomice – 40 w kwarantannie. 2 osoby zakażone w tym 1 osoba w izolatorium, 1 ozdrowieniec wykazany przez inny powiat.

Gm. Wadowice – 59 w kwarantannie. 29 osób zakażonych, w tym 2 ozdrowieńców, 24 osoby w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowana, 1 osoba w izolatorium.

Gm. Wieprz – 45 w kwarantannie. 41 osób zakażonych w tym 11 ozdrowieńców, 27 osób w izolacji domowej, 2 osoby hospitalizowane, 1 osoba w izolatorium.


Aktualna sytuacja w powiecie oświęcimskim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy