reklama

Kolizja na zakręcie [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 07.10.2021 07:00,
Poranne utrudnienia na trasie Zator - Wadowice.
Kolizja na zakręcie [AKTUALIZACJA]

W czwartek (7.10) ok. 6.30 rano do zderzenia dwóch pojazdów doszło na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Graboszyce k. Zatora.

Na miejscu interweniowały służby ratownicze. Droga przez kilkadziesiąt minut była całkowicie zablomkowana, póxniej wprowadzono ruch wahadłowy.

Policjanci ustalili, że 28 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, kierując samochodem marki Seat, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem dostawczym marki Peugeot Boxer, którym kierował mieszkaniec powiatu limanowskiego. Do szpitala na badania Pogotowie Ratunkowe przewiozło kierowcę seata.

Mundurowi ustalili, że przyczyną utraty panowania nad pojazdem był fakt, iż jego kierowca wracając do domu po nocnej zmianie zasnął za kierownicą. Ustalili również, że ani kierowca, ani jego pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy