Kolizja drogowa z udziałem nietrzeźwej kierującej [AKTUALIZACJA]

, Na sygnale, Wiadomości, 26.05.2018 16:46, red
Kolizja drogowa z udziałem nietrzeźwej kierującej [AKTUALIZACJA]

Jak informuje policja, w sobotę (26.05) po godzinie 13.00 w Kętach – Podlesiu na ulicy Żeromskiego doszło do kolizji drogowej, z udziałem nietrzeźwej kierującej.

Policjanci ustalili, że 47 – letnia mieszkanka powiatu bielskiego kierując samochodem marki Toyota RAV4, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jedni na pobocze, gdzie uderzyła w element infrastruktury kolejowej.

Badanie stanu trzeźwości szybko wykazało, co było powodem utraty panowania nad samochodem. Kobieta wsiadła za kierownicę mając w organizmie 2,46 promila alkoholu.

- Troje pieszych idących poboczem ulicy Żeromskiego w Kętach, zauważyło samochód marki Toyota, który poruszał się całą szerokością drogi. Po chwili pojazd zjechał z jezdni i uderzył w skrzynkę infrastruktury kolejowej. Świadkowie zdarzenia błyskawicznie powiadomili służby ratunkowe, a następnie podbiegli do toyoty , aby udzielić kierującej pierwszej pomocy. Jak się okazało kobieta nie doznała żadnych obrażeń ciała, ale za to była pod silnym wpływem alkoholu. Widząc stan kobiety świadkowie uniemożliwili jej oddalenie się z miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu policjantów. Funkcjonariusze przejęli kierującą, którą okazała się 47 – letnia mieszkanka powiatu bielskiego. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 2,46 promila alkoholu. Na wyróżnienie i wielkie podziękowania zasługuje wzorowa postawa pieszych: dwojga mieszkańców Kęt oraz mieszkanki Łęk, którzy prawidłowo zareagowali na przestępstwo - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.foto: facebook.com/bielskiedrogi

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy