reklama

Kolejnych pięciu piratów drogowych na lokalnych drogach

, Na sygnale, Wiadomości, 15.11.2021 15:00,
Od piątku na terenie powiatu wadowickiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy aż pięciu nieodpowiedzialnym kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.
Kolejnych pięciu piratów drogowych na lokalnych drogach
W piątek (12 listopada br.), swoje uprawnienia do kierowania pojazdami straciło aż trzech kierowców. Pierwszy z nich, kierowca bmw, jechał przez Chocznię z prędkością 102 km/h, tym samym przekraczając dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Z kolei w Kleczy Dolnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który miał na liczniku 107 km/h, a w Andrychowie także „wpadł” kierowca opla, u którego policyjny miernik prędkości wskazał 105 km/h.

Natomiast wczoraj (14 listopada br.), na ul. Wadowickiej w Inwałdzie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego citroenem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 87 km/h. Z kolei w Choczni na ul. Kościuszki swoje uprawnienia do kierowania pojazdami stracił kierowca nissana, który miał na liczniku 111 km/h.

Wszyscy kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

- Przypominamy, że jeżeli osoba, której zostały odebrane uprawnienia do kierowania, będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do sześciu miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

- informuje policja.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy