reklama

Kolejny wypadek, ranny 19-latek. Apel policji

, Na sygnale, Wiadomości, 02.12.2021 12:20,
Ranny został 19-letni pasażer.
Kolejny wypadek, ranny 19-latek. Apel policji

W środę (1.12) o godzinie 20.30 służby ratunkowe interweniowały w związku z wypadkiem drogowym do którego doszło w Bobrku k. Oświęcimia. Jak wstępnie ustalili policjanci 22 – letni mieszkaniec gminy Kęty kierując samochodem marki Fiat Punto na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni po czym uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku wypadku obrażeń ciała w postaci urazu kręgosłupa doznał 19 – letni pasażer fiata. Ranny został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe na leczenie do szpitala. Kierowca oraz drugi z pasażerów doznali ogólnych potłuczeń.

W trakcie dalszego postępowania policjanci ustalą dokładne okoliczności tego wypadku drogowego.

Policjanci apelują: Zmniejsz prędkość i zmień styl jazdy na jesienno – zimowy

- Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy chcąc uniknąć kolizji czy wypadku drogowego muszą zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować pojazd.

Policjanci przypominają również, że opony zimowe oraz elektroniczne systemy wspomagania jazdy w postaci ABS i ESP, są niezwykle przydatne kiedy na drodze panują trudne, warunki. Nie pomogą jednak, gdy kierowca jadąc po śliskiej nawierzchni nagle i mocno naciśnie na hamulec

- czytamy w komunikacie policji.


źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy