reklama

Kolejny szpital ma problemy przez koronawirusa i zamyka oddział

, Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 14.07.2020 08:20, red
Oddział chirurgii suskiego szpitala zamknięty został do odwołania.
Kolejny szpital ma problemy przez koronawirusa i zamyka oddział

Kolejny szpital - tym razem w Suchej Beskidzkiej - ma problemy z powodu koronawirusa. Do odwołania wstrzymano przyjęcia na oddziale chirurgicznym, gdyż koronawirusa zdiagnozowano u pracownika oddziału. Kwarantanną objęto osoby, które miały kontakt z osobami zarażonymi.

Poniżej komunikat dyrekcji szpitala w tej sprawie

Szanowni Pacjenci! Mieszkańcy Powiatu Suskiego!

W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) na Oddziale Chirurgicznym,

Dyrekcja Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej

zawiesza od 13 lipca 2020 r. do odwołania działalność oddziału.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami wdrożone zostało właściwe postępowanie epidemiologiczne – odpowiednie procedury bezpieczeństwa w celu minimalizacji ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić pełne funkcjonowanie tej jednostki.

Przypadki bezobjawowe stanowią zdecydowaną większość w naszym rejonie. Jako placówka medyczna w starciu z nimi toczymy i toczyć będziemy nierówną i trudną walkę. Zapewniamy, że robimy wszystko, aby nie dopuścić do ograniczeń funkcjonowania w naszej działalności; jednakże bez współpracy, odpowiednich zachowań i przestrzegania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego ze strony społeczności powiatu – będzie to niezmiernie trudne.

Przepraszamy za utrudnienia, z jakimi spotykają się pacjenci w naszym szpitalu. Zapewniamy, że podjęte są wszelkie działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów.


W poniedziałek podobne problemy pojawiły się na oddziałach chirurgii i wewnętrznym szpitala w Wadowicach.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy