reklama

Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy

, Na sygnale, Wiadomości, 29.08.2019 10:37,
Kolejny pirat drogowy stracił prawo jazdy

Wczoraj policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu nowosądeckiego, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 56 km/h w obszarze zabudowanym.

Do zatrzymania pirata drogowego doszło o godzinie 9:04 w Osielcu, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h policjanci zauważyli jadący z prędkością 106 km/h samochód marki Renault. Na sprawcę wykroczenia policjanci nałożyli mandat, punkty karne, a także zatrzymali prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

Policja przypomina:

Policjant zatrzyma prawo jazdy w przypadku kierowania pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wówczas starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Jeżeli dana osoba będzie kierowała pojazdem pomimo wydania takiej decyzji administracyjnej, albo gdy wcześniej za w/w naruszenie przepisów prawo jazdy zostało zatrzymane podczas kontroli drogowej, okres administracyjnego zatrzymania prawa jazdy zostaje wydłużony do 6 miesięcy.

Natomiast jeżeli dana osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w wydłużonym okresie zatrzymania prawa jazdy starosta wydaje decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozważną i ostrożną jazdę. Kierujący są głównymi sprawcami wypadków – powodują oni niemal 80 % wszystkich zdarzeń. Natomiast średnio co 3 wypadek spowodowany jest przez nadmierną prędkość.

Konsekwencje prawne niestosowania się do obowiązujących przepisów są dotkliwe, ale znacznie bardziej dotkliwe są – jak pokazują statystyki, konsekwencje utraty życia i zdrowia!


źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Angel, 30.08.2019 16:23

Nikt tam nie jeździ szybko w czasie lekcji. Nie zesraj się kablarzu. A policja nie staje tam gdzie jest niebezpiecznie, tylko tam gdzie mogą złapać najwięcej kierowców żeby się potem wykazać przed przełożonym... Czyli na odcinkach bezpiecznych i prostych na których jakiś debil ustawił znaki z bardzo niską maksymalna dopuszczalną prędkością.

miastoandrychow, 29.08.2019 17:57

Zapraszamy na ulicę Dąbrowskiego i Garncarską w Andrychowie. Tyle szkól, przedszkole a jeżdżą ponad setkę, czy dopiero jak dojdzie do tragedii, to będą kontrole ? Karać i się nie patyczkować, po kieszeni daje wielu do przemyślenia.

Keson, 29.08.2019 17:29

Bzdura Policja nie ma prawa. CYTUJE (...) starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy (...) MEGA KŁAMSTWO MAMNEWSA

bracki7, 29.08.2019 14:37

Zapraszamy na ulicę Dąbrowskiego w Andrychowie, obok przejazdu kolejowego w stronę Rzyk. Tutaj już eee.. mieszkańcy Rzyk, zaraz po przejechaniu przejazdu, w okolicy szpitala mają już grubo ponad setke.. I podobnie jak jadą do miasta na pizze. Oj, tutaj by policjanci mieli żniwa, niejeden taki artykuł by mógł powstać... szczególnie w piątek, piątkową noc i sobotę. Zapraszamy panów policjantów i przedstawiciela redakcji.