reklama

Kolejny pijany kierowca autobusu zatrzymany

Na sygnale, Wiadomości, 14.10.2021 09:55,
Poranny kurs z promilami.
Kolejny pijany kierowca autobusu zatrzymany

Jak informuje policja, we wtorek (12.10) o godzinie 7.50 na jednym z przystanków autobusowych przy ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej autobus wiozący kilkunastu pasażerów na trasie Osiek – Oświęcim.

W autobusie znajdowała się duża grupa młodzieży, dojeżdżającej do oświęcimskich szkół ponadpodstawowych. Kontrola stanu trzeźwości 62 – letniego kierowcy autobusu wykazała 0,8 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Wczoraj przed południem zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów, prokurator przedstawił mu dwa zarzuty: kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz stworzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia podróżnych.


- Za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia człowieka, grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nawet do 15 lat oraz grzywna - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.


źródło: KPP Oświęcim


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy