reklama

Kolejny nowy radiowóz dla policji

, Na sygnale, Wiadomości, 23.12.2021 10:52,
Oznakowana Kia Sportage zasiliła policyjną flotę Posterunku Policji w Spytkowicach
Kolejny nowy radiowóz dla policji

W środę (22.12) przed Urzędem Gminy w Spytkowicach odbyło się uroczyste przekazanie nowego pojazdu służbowego, jakim była Kia Sportage z 2021 roku, z silnikiem o mocy 180 km oraz napędem na cztery koła.

W uroczystości uczestniczył mł. insp. Arkadiusz Śniadek – Komendant Powiatowy Policji w Wadowicach, Mariusz Krystian – Wójt Gminy Spykowice, asp. Paweł Rajda – Kierownik Posterunku Policji w Spytkowich oraz Jerzy Piórowski – Przewodniczący Rady Gminy.

- Nowy radiowóz kosztował ponad 126 tys. złotych. Jego zakup został sfinalizowany w ramach połączonych środków Komendy Głównej Policji oraz gminy Spytkowice, która sfinansowała to przedsięwzięcie w 50 %. W ten sposób samorząd przyczynił się do wzmocnienia i unowocześnienia floty radiowozów będących na wyposażeniu policjantów, co w znacznym stopni ułatwi realizację ich obowiązków podczas codziennej służby. Nowoczesny samochód nie tylko sprawdzi się na drogach asfaltowych, ale również ułatwi policjantom dojazd do miejsc trudno dostępnych - informuje asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Niedawno podobny radiowóz trafił na wyposażenie komisariatu w Kalwarii Zebrzydowskiej.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy