reklama

Kolejny kierowca z narkotykami. 19-latek zatrzymany

, Na sygnale, Wiadomości, 23.02.2021 10:20,
Ostatnio takich sytuacji jest coraz więcej.
Kolejny kierowca z narkotykami. 19-latek zatrzymany

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed zatrzymali 19 – letniego kierowcę, podejrzanego o przestępstwo narkotykowe. Mężczyzna zwrócił uwagę mundurowych, ponieważ przekroczył dozwoloną przepisami prędkość, a także zlekceważył obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa.

Do zdarzenia doszło w sobotę (20.02) w gminie Kęty, na trasie Oświęcim - Kęty. Po godzinie 20.00 policjanci zmierzyli prędkość samochodu marki Opel Astra, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn. Policyjny miernik wskazał 77 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 55km/h. Ponadto policjanci dostrzegli, że ani kierowca ani pasażerowie nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się. Kiedy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności policjanci od razu wyczuli woń marihuany wydobywającą się z wnętrza samochodu. Poddali kierowcę, którym okazał się 19 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, badaniu narkotestem. Tester nie wykazał obecności środków odurzających w ślinie mężczyzny. Jednakże okazało się, że narkotyki w postaci dwóch woreczków z marihuaną oraz jednego pustego woreczka najprawdopodobniej po innym środku odurzającym, policjanci znaleźli podczas przeszukania pojazdu.

Ponadto policjanci zabezpieczyli szklaną kolbę, która mogła służyć do wdychania dymu z marihuany. Młody kierowca oraz dwaj jego znajomi trafili do kęckiego komisariatu Policji.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci ustalili, że narkotyki są własnością kierowcy, w związku z tym został mu przedstawiony zarzut posiadania narkotyków.

Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ca-ro, 23.02.2021 10:32

Za małe kary i to dlsatego