reklama

Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy, rekordzista jechał 139 km/godz. w terenie zabudowanym

, Na sygnale, Wiadomości, 02.03.2020 13:00,
W ostatnich dniach policjanci z powiatu wadowickiego odebrali kolejne prawa jazdy za znaczne przekroczenie obowiązujących ograniczeń w obszarze zabudowanym.
Kolejni piraci drogowi stracili prawo jazdy, rekordzista jechał 139 km/godz. w terenie zabudowanym

W miniony poniedziałek zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault, który w Spytkowicach pędził z prędkością 139 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Za dużo na liczniku miał również kierowca volkswagena, który we wtorek w miejscowości Babica jechał z prędkością 112 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h.

Podobnie było z kierowcą forda. Z kolei w czwartek policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę BMW, który w Babicy jechał z prędkością 95 km/h przy dozwolonej „czterdziestce”.

W piątek, prawa jazdy straciło aż czterech kierujących. W Łączanach „wpadło” dwóch kierowców - u kierującego toyotą policyjny miernik prędkości wskazał 111 km/h, przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h, natomiast kierujący audi przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h.

W Ryczowie kierowca forda w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 82 km/h, a w Babicy kierowca seata poruszał się z prędkością 110 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

Natomiast wczoraj, dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania pojazdami, za przekroczenie dozwolonej prędkości w miejscowości Chocznia. Kobieta jadąca samochodem m-ki KIA, która pędziła z prędkością 130 km/h oraz kierowca audi, który poruszał się z prędkością 138 km/h.

- Jak widać, pomimo ciągłego ostrzegania o skutkach nadmiernej prędkości, na drogach nie brakuje piratów drogowych. Wadowiccy policjanci apelują do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że czasem kilka sekund decyduje o ludzkim zdrowiu czy życiu - podkreślają policjanci.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy