Kolejni kierowcy zatrzymani podczas kontroli. Wiadomo za co tym razem

, Na sygnale, Wiadomości, 21.05.2020 15:00, red
Nie ma dnia bez takich sytuacji.
Kolejni kierowcy zatrzymani podczas kontroli. Wiadomo za co tym razem

Zator. Posiadał zakaz kierowania i wpadł na wykroczeniu

19 maja wieczorem na terenie gminy Zator policjanci zmierzyli prędkość samochodu marki Ford jadącego ulicą Wadowicką w Graboszycach. Miernik prędkości wskazał 92 km/godz. przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 20-latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe lecz dopuścił się także przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on sądownie orzeczony zakaz kierowania. Dodatkowo mężczyzna poniesie karę finansową za zlekceważenie obowiązku noszenia maseczki ochronnej, ponieważ podczas interwencji oczekując na osobę, której miał zostać przekazany samochód, zdenerwowany mężczyzna zdjął maseczkę z twarzy i nie reagował na polecenia policjantów, aby ponownie ją założył.

Za kierowanie pojazdem z sądownym zakazem kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Natomiast za zlekceważenie przepisu dotyczącego obowiązku noszenia maseczki ochronnej Inspekcja Sanitarna, może nałożyć karę grzywny nawet do 30 tysięcy złotych.

Kęty. Wsiadł za kierownicę pomimo zakazu i cofniętych uprawnień do kierowania

20 maja po godzinie 14.00 zmierzyli prędkość samochodu marki Renault jadącego ulicą Kościuszki w Kętach. Miernik prędkości wskazał 78km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Okazało się, że kierujący samochodem 40- latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe lecz dopuścił się także przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że posiada on orzeczony przez żywiecki sąd zakaz kierowania do 2020 roku oraz cofnięte uprawnienia do kierowania ze względów zdrowotnych.

Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, natomiast za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Kęty. Przesadził z prędkością. Stracił prawo jazdy.

20 maja około godziny 19.00 znajdowali się na ulicy Mickiewicza w Kętach, gdzie zmierzyli prędkość samochodu marki VW. Okazało się, że jego kierowca pędził z prędkością 107km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierującemu sygnał do zjechania na pobocze i zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 41- letni mieszkaniec gminy Kęty.

Za przekroczenie prędkości na kierującego został nałożony mandat i punkty karne, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

- Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy - apelują policjanci

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy