reklama

Kolejne wpadki kierowców. Za prędkość i narkotyki

, Na sygnale, Wiadomości, 26.10.2021 08:00,
Akcja policji z powiatu suskiego.
Kolejne wpadki kierowców. Za prędkość i narkotyki

W piątek (22.10) przed godziną 23, policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie zatrzymali do kontroli drogowej, 44-letniego obywatela Gruzji, kierującego oplem, który nie zastosował się do znaku STOP. Jak się okazało, pojazd nie posiadał ubezpieczenia OC oraz aktualnego przeglądu technicznego. Sam kierowca też nie posiadał uprawnień do kierowana pojazdami. Badanie jego stanu trzeźwości dało wynik ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Samochód kierowcy został odholowany przez przybyłą na miejsce pomoc drogową.

W sobotę przed południem w Wysokiej, policjanci zauważyli kierowcę motoroweru, który poruszał się bez kasku ochronnego. Jak się później okazało lista popełnionych przez niego wykroczeń była dłuższa, gdyż motorower marki Yiyng nie posiadał badan technicznych, a także obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości kierowcy, którym był 60-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Trzeci z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany do kontroli w minioną niedzielę, tuż po godzinie 22, na samym Rynku w Jordanowie. 42-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego, kierujący samochodem marki samochodem marki GMC miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Natomiast w Makowie Podhalańskim na ulicy Głowackiego policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Volkswagen. Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu suskiego, który jak się okazało, poruszał się pojazdem, który nie tylko nie ma aktualnych badań technicznych, ale też obowiązkowego ubezpieczenia OC. W trakcie dalszej kontroli policjanci ustalili, że kierujący widniał jako osoba, która nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a także posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


W odzieży 19-latka, policjanci znaleźli małe zawiniątko z podejrzanymi kryształkami, natomiast we wnętrzu samochodu znaleźli już dużo większy woreczek. W obu przypadkach ustalono że jest mefedron. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna kierował pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem narkotyków, została mu pobrana krew do badań. Resztę nocy kierowca volkswagena spędził w pomieszczeniach dla zatrzymanych. W piątek usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 10 lat. Podsumowując wszystkie wykroczenia oraz przestępstwa, po otrzymaniu wyników z badań, 19-latek dodatkowo może odpowiedzieć również za prowadzenie samochodu pod wpływem narkotyków.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy