reklama

Kolejna seria mandatów dla kierowców i pieszych

, Na sygnale, Wiadomości, 29.03.2018 08:40, red
Kolejna akcja policji na drogach.
Kolejna seria mandatów dla kierowców i pieszych

We wtorek (27.03) na terenie powiatu wadowickiego została zrealizowana akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa osób uczestniczących w ruchu drogowym.

- W działaniach uczestniczyło 16 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Wadowicach, którzy szczególną uwagę zwracali na wykroczenia popełniane przez pieszych oraz reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy dopuszczali się łamania przepisów ruchu drogowego chroniących bezpieczeństwo pieszych - informuje policja.

Policjanci ujawnili 18 wykroczeń popełnionych przez kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego wobec pieszych (w tym 9 osób pouczono, 7 osób ukarano mandatem i skierowano 2 wnioski do Sądu o ukaranie).

W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 42 wykroczenia popełnione przez pieszych (w tym 7 osób ukarano mandatem, a 35 osób pouczono). Główne błędy jakie popełniają piesi to nieostrożne wyjście na jezdnie przed jadący pojazd, nieostrożne wejście na jezdnie zza pojazdu oraz przeszkody czy też przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy