Kolejna policyjna akcja "Prędkość" na drogach

, Na sygnale, Wiadomości, 23.05.2020 16:00,
Państwo sporo zarabia na kierowcach, którzy przekraczają prędkość.
Kolejna policyjna akcja

Tylko w ciągu dwóch ostatnich dni na drogach powiatu suskiego ujawniono 43 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego suskiej komendy przeprowadzili akcję „Prędkość”. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 36 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Rekordzista w terenie zabudowanym w Toporzysku przekroczył prędkość o 49 km/h.

Dzięki wzmożonym policyjnym kontrolom w następnym dniu kierujący poruszali się bezpieczniej. Tych, którzy przekroczyli prędkość było tylko 7. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Suchej Beskidzkiej dodatkowo zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy nieprawidłowo zachowywali się w stosunku do pieszych na drodze. W trakcie tych działań stwierdzili 12 naruszeń przepisów w ruchu drogowym.

Policja przypomina, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, polegającą na zwiększeniu uwagi, dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

stachurski300, 23.05.2020 22:54

Nie akcja policji tylko milicji