reklama
reklama

Kolejna awaria pociągu na trasie Kraków – Bielsko-Biała

Na sygnale, Wiadomości, 18.06.2024 18:23, eł
Utknął w polach koło Kalwarii Zebrzydowskiej.
Kolejna awaria pociągu na trasie Kraków – Bielsko-Biała

Wielokrotnie już pisaliśmy na naszym portalu o awariach pociągów na linii kolejowej łączącej Kraków i Bielsko-Białą. Do kolejnej doszło dzisiaj (18 czerwca), przed 18.00, o czym poinformował na swoim facebookowym profilu wadowicki radny Mateusz Klinowski. Tym razem pociąg jadący z Krakowa utknął tuż za Kalwarią Zebrzydowską.

Znów stoimy w polach, razem z pięćdziesięcioma pasażerami. Kilkadziesiąt awarii w tym roku, prawdopodobieństwo dojazdu z Bielska do Krakowa na poziomie zaledwie około 80 % i zabytkowe składy, którymi jazda to męka dla podróżnych - oto efekt rządów PiS w Małopolsce i Wadowicach od 2018 roku. W latach 2014-2018 nie tylko udało mi się uratować dwie linie kolejowe przebiegające przez Wadowice przed planowaną już rozbiórką, ale zaplanowałem też z PKP PLK i Urzędem Marszałkowskim kompleksową rewolucję kolejową, dzięki której do Wadowic z Krakowa miał co godzinę przyjeżdżać nowoczesny skład, a czas przejazdu pomiędzy oboma miastami miał wynosić godzinę. Wszystko to trafił szlag, gdy rządy w województwie i gminie objęli nieudolni politycy PiS” – napisał Mateusz Klinowski, który był w wymienionych przez niego latach burmistrzem Wadowic.

Jak pisaliśmy półtora tygodnia temu (tutaj), polityk ze znienawidzonego przez niego PiS-u, radny wojewódzki Rafał Stuglik apelował niedawno do marszałka województwa małopolskiego o wymianę taboru kolejowego na tej linii kolejowej. Dostał jednak niezbyt budującą odpowiedź, że nowsze jednostki w pierwszej kolejności kierowane są na trasy, na których pociągi osobowe osiągają prędkość 130 km/h. Tam są bardzie potrzebne, ponieważ na linii łączącej Kraków i Bielsko-Białą takie szybkości są nieosiągalne…


Foto: Mateusz Klinowski

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bot, 18.06.2024 22:33

https://www.fakt.pl/pieniadze/donald-tusk-sie-grodzi-fortuna-na-nowa-brame/rvc4lws

bot, 18.06.2024 22:31

https://pbs.twimg.com/media/Dk9TZcwXoAENnxZ?format=jpg&name=900x900

tomekx, 18.06.2024 20:29

kasa poszła na wille + a nie na pociągi

Kola, 18.06.2024 20:19

Dawne rządy Tüska również nie zrobiły nic w sprawie kolei. To są obie partie współgrające ze sobą robiące z ludzi idiotów.

Koniczynka, 18.06.2024 19:38

PiS przez osiem lat kompletnie nic nie zrobił by Andrychów nie był wykluczony komunikacyjnie. Były poseł Polak powinien być wywieziony na taczkach z Andrychowa razem ze swoją pracownicą Ewelinką. Niech zamieszkają u dziadka Kaczyńskiego.

Kola, 18.06.2024 19:16

O BDI i nowej kolei zapomnijcie na tej trasie. Unijne absurdy wam zapewnią lepszy transport.

Kola, 18.06.2024 19:10

Pis jak i KO nic nie robili i nic nie robią w tym kierunku. Klinowski wasza polityka przez lata rządzenia również była nieudolna ten problem ciągnie się latami!!!