reklama

Kierowcy zasnęli prowadząc pojazdy. Było krok od tragedii

, Na sygnale, Wiadomości, 23.05.2022 10:39,
Świadkowie wezwali pomoc i udzieli pierwszej pomocy uczestnikom zdarzenia.
Kierowcy zasnęli prowadząc pojazdy. Było krok od tragedii
W czwartek (19.05) po godzinie 16 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową, do której doszło w Podolszu na ulicy Zatorskiej. Policjanci ustalili, że 33 – letni mieszaniec gminy Zator kierując samochodem marki Citroen stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni do rowu gdzie uderzył w betonowy mostek. W rozmowie ze sprawcą kolizji policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt zaśnięcia za kierownicą.

Z kolei w sobotę (21.05.2022) o godzinie 9.30 w Osieku na ulicy Włosieńskiej służby ratunkowe interweniowały w związku ze zderzeniem czołowym dwóch pojazdów [na zdjęciu] . Ustalając okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że 43 - letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Mercedes stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zderzył się z samochodem dostawczym marki Lublin, którym kierował 49 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze. W rozmowie ze sprawcą kolizji policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt, iż mężczyzna zasnął za kierownicą.


- W obu przypadkach bardzo duże podziękowania należą się świadkom, którzy widząc zdarzenia drogowe dzwoniąc na numer alarmowy 112 natychmiast wezwały służby ratunkowe i udzieliły pierwszej pomocy uczestnikom - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia. Jeśli prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy