reklama

Kierowca po narkotykach zatrzymany na Żwirki i Wigury

, Na sygnale, Wiadomości, 08.01.2021 10:45,
Odpowie za posiadanie narkotyków i prowadzenie pojazdu pod ich wpływem.
Kierowca po narkotykach zatrzymany na Żwirki i Wigury

Jak informuje policja, do zatrzymania kierującego, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym doszło w ubiegłą środę (06.01) w Kętach. Po godzinie 20.00 na ulicy Żwirki i Wigury policjanci zauważyli, że kierowca suzuki nie posiada zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z powyższym, dając sygnały do zatrzymania się, funkcjonariusze pojechali za pojazdem. Kiedy kierowca zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli.

W trakcie czynności policjanci od razu dostrzegli, że 28 – letni mieszkaniec Osieka najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny mężczyzny przy użyciu narkotestera wykazało obecność amfetaminy. Kolejne przestępstwo, którego dopuścił się kierowca policjanci ujawnili w chwili jego przeszukania. Mężczyzna miał przy sobie woreczek foliowy z niewielką ilością amfetaminy.

Na podstawie zebranych materiałów podejrzanemu postawiony został zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających oraz zarzut posiadania narkotyków.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy