Kalwaryjski odpust i poważne utrudnienia w ruchu

, Na sygnale, Wiadomości, 14.08.2019 12:50,
Najwięcej problemów na drogach będzie w piątek oraz w niedzielę.
Kalwaryjski odpust i poważne utrudnienia w ruchu

W czasie sierpniowego odpustu w Sanktuarium odbywają się trzy wielkie procesje: „Współcierpienia Najświętsze Maryi Panny”, piątkowa „Zaśnięcia i Pogrzebu” i w niedzielę 18 sierpnia – „Wniebowzięcia i Triumfu Najświętszej Maryi Panny”.

Poniżej komunikat policji w sprawie utrudnień na drogach w Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicach

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach uprzejmie informuje, że w dniach od 16 do 18 sierpnia 2019 roku na terenie Sanktuarium OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej odbywać się będą uroczystości religijne, związane z obchodami Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z udziałem członków episkopatu oraz około 100 tysięcy wiernych z kraju i zagranicy.

W związku z tym informujemy, że w dniach:

- 16 sierpnia 2019 roku (piątek) w godzinach od 12.00 do 21.00

- 17 sierpnia 2019 roku (sobota) w godzinach od 18.00 do 23.00

- 18 sierpnia 2019 roku (niedziela - główne uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) w godzinach od 4.30 do 15.00 wystąpią poważne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska.

W szczególności dotyczy to ruchu tranzytowego na drodze krajowej K-52 i drodze wojewódzkiej W-953 w granicach miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Ruch kołowy na drogach powiatowych w piątek 16-go i niedzielę 18-go sierpnia relacji: Kalwaria Zebrzydowska – Palcza i Kalwaria Zebrzydowska – Stryszów zostanie okresowo całkowicie wstrzymany w związku z uroczystościami w miejscowości Brody przy kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwanym „ Grobkiem” oraz w rejonie Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na skrzyżowaniach i w miejscach utrudnień oraz w rejonach parkingów zostaną wystawione patrole ruchu drogowego.

Wystąpią także lokalne utrudnienia w ruchu kołowym na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska na ulicach i drogach gminnych przeznaczonych na lokalizację parkingów dla samochodów osobowych i autokarów.

Osoby poruszające się pojazdami nie udające się na w/w uroczystości, uprasza się w miarę możliwości o korzystanie w tych dniach z alternatywnych dróg omijających Kalwarię Zebrzydowską i korzystanie m.in. z dróg K-7, K-28, K-44.

Prosimy także o bezwzględne stosowanie się do poleceń policjantów biorących udział w zabezpieczeniu uroczystości i kierujących ruchem.

Jednocześnie apelujemy do wiernych, aby parkowali swoje pojazdy w miejscach wskazanych przez Policję i służby porządkowe. W pobliżu samego Klasztoru z pewnością nie będzie wolnych miejsc parkingowych, a poruszanie się pojazdami w tym rejonie może okazać się niemożliwe.

Prosimy ponadto o podporządkowanie się poleceniom funkcjonariuszy Policji, Straży Ochrony Kolei, druhów OSP, klasztornej służby porządkowej oraz osób nadzorujących porządek na wyznaczonych parkingach na terenie miejscowości Brody i miasta Kalwaria Zebrzydowska.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy