reklama

Jeszcze większe korki w Andrychowie

Na sygnale, Wiadomości, 25.11.2021 16:45,
Tego można się było spodziewać.
Jeszcze większe korki w Andrychowie
W czwartek (25.11) w godzinach popołudniowych na głównej ulicy Andrychowa kierowcy stoją w jeszcze większych niż zwykle korkach.

To efekt otwarcia nowej Galerii Andrychów (wiele osób sprawdza, co tam można kupić), ale także prac drogowych w rejonie galerii - w rejonie ulicy Grunwaldzkiej. Układany jest tam asfalt. Po południu wprowadzono ruch wahadłowy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 28.11.2021 23:56

https://www.youtube.com/watch?v=YwQmZcIJje8

FeelFree, 28.11.2021 23:54

@Archanioł Michał - no jedynie możemy się: 1. zaszczepić, bo na pewno warto 2. nie narażać bez potrzeby na zakażenie siebie i innych - wariant omikron u bram... 3. dbać o odporność, czyli odpowiednia ilość ruchu, wysypianie się, witaminki, w tym D3, zakaz pracoholizmu! Reszta w rękach Opatrzności, czy losu jak ktoś woli, ewolucji, karmy (niewłaściwe skreślić). No i czas, czas jak zawsze w swoim czasie wszystko wyjaśni. Choćby pokaże nam, jak dużo w naszym samopoczuciu zmienia życie w społeczeństwie zniewolonym sprzecznymi ograniczeniami, nakazami, zakazami i zalęknionym o siebie, innych, pracę, przyszłość itd. Jeszcze będzie dobrze. Mamy OBOWIĄZEK nie poddawać się i robić swoje. I proszę nie dajmy zastraszać władzy, żadnej władzy...

Archanioł Michał, 28.11.2021 21:12

@Zakolog mam nadzieję, że te skutki długofalowe można skutecznie skorygować, czego Koledze życzę. Wielość wątków, zostawmy kuszący OBOWIĄZEK, to ponadczasowe i zawsze do tego można wrócić. Świadectwa kolegów mnie przerażają. Poddaje się. Nic sensownego nie przychodzi mi do głowy. Niech MOC będzie z Wami. https://www.youtube.com/watch?v=lKBJqRw1dh8

FeelFree, 27.11.2021 22:19

@Zakolog - to bardzo smutne, przykro mi, współczuję. Życzę ukojenia ducha. Przy okazji: czytam ostatnio różne polskie statystyki i tym bardziej trudno mi się pogodzić z tym, że wybrane przez nas władze tak bardzo i od wielu lat, konsekwentnie, notorycznie i nadal nie doceniają pracy pielęgniarek. Mając pełną świadomość jakim kosztem własnego zdrowia i życia ratują nasze zdrowe. Pielęgniarka w Polsce umiera średnio w 61,5 roku swojego życia, a przeciętna kobieta w Polsce w chwili zgonu ma 81,8 roku... Odnośnie Homo neanderthalensis - czyżby taka była nasza historia? mniejszy ale agresywniejszy i inteligentniejszy wykończył większego, silniejszego ale wrażliwszego? Lem to tak właśnie w ramach swojej mizantropii przedstawiał. P.S. W ramach wdzięczności za polecone mi książki proponuję na ten czas "Istoty ulotne" Yankee Alfa Lima Oscar Mike. Pozdrawiam.

Zakolog, 27.11.2021 19:26

@FeelFree - Mogę jedynie podzielić się własnym doświadczeniem w tym względzie. Jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem pandemii, miałem okazję doświadczyć jej skutków – nieco później potwierdziłem to PCR, dokładnie po ośmiu miesiącach otrzymałem drugi strzał i w tym przypadku nie było już przelewek, chorowałem w domu, ale pod nadzorem i monitoringiem specjalistów z ochrony zdrowia. Przy tym drugim przebiegu pojawiły się skutki długofalowe, najprawdopodobniej pozostające ze mną do końca moich dni. Mam okazję obserwować dzisiejszy przebieg choroby na dwóch krakowskich OIOM-ach i widzieć ogromną tragedię znajdujących się tam chorych oraz ogromne zasoby jakie w ratowanie ich życia są tam zużywane. Wiem, że jakiekolwiek apele o szczepienie się, są przeciw skuteczne i jeszcze bardziej wzmacniają antyszczepionkowców. Dlatego zakończę konstatacją – niech działa prawo naturalnego doboru, kilka sezonów i ewolucja definitywnie rozwiąże ten problem. Neandertalczykowi też się wydawało, że jest nie do pokonania, a załatwił go o połowę mniejszy Homo Sapiens !

FeelFree, 27.11.2021 18:51

@Zakolog - no tak, to brzmi prawie jak szach i mat. Nieco skomplikowany to sposób wyrażenia swoich chęci... P.S. A teraz zupełnie z innej beczki... Nieco dołujące jest doświadczenie na sobie samym nieskuteczności szczepienia już po 8 miesiącach od przyjęcia drugiej dawki. W sumie można było to przewidzieć, ale w tym wypadku zadziałał mechanizm zilustrowany przez cytat -uwaga @madzia ! z samego internetu- "Nadzieja jest niezależna od aparatu logicznego." Jeśli ktoś ma życzenie chronić się szczepieniem p/Covid, to szczepionkę wypadałoby powtarzać raczej co pół roku, dla jako-takiej i pewnie tylko częściowej ochrony przed ciężkim przebiegiem. Oświadczenie: Zdanie to jest wyłącznie moim osobistym doświadczeniem i bieżącą, wyjątkowo subiektywną oceną zaszłych zdarzeń; podejmowanie decyzji co do własnej osoby należy oprzeć na bezstronnych danych naukowych i opinii lekarza prowadzącego. Zastrzegam sobie prawo do zmiany swojego zdania w każdej chwili i bez podawania powodu. Z ponownym zaszczepieniem się preparatem konkurencyjnej firmy włącznie. Pozdrawiam.

Zakolog, 27.11.2021 18:22

@FeelFree - Aby nie być przez @madzię posądzonym o proste korzystanie z wyszukiwarki cytatów, specjalnie dla Ciebie przepiszę słynną apostrofę Immanuela Kanta do obowiązku. Będzie to rarytas, ponieważ w całym Internecie nie ma tego cytatu, który będzie odpowiedzią na Twój ostatni wpis. Obowiązku! Imię wzniosłe i wielkie! Ty, co nie zawierasz w sobie niczego miłego, niczego co pochlebstwo w sobie mieści, lecz wymagasz poddania się, a jednak by wolę pobudzić, nie grozisz niczym, co w sercu wzbudzałoby naturalną niechęć i strach, lecz tylko ustanawiasz prawo, które samo przez się znajduje drogę do serca, a nawet pomimo woli zdobywa dla siebie cześć (choć nie zawsze posłuszeństwo), prawo, przed którym milkną wszystkie skłonności, choć skrycie mu przeciwdziałają – jakież godne jest ciebie pochodzenie i gdzie znajdziemy korzenie twego szlachetnego rodu, dumnie odrzucającego wszelkie pokrewieństwo ze skłonnościami, owe korzenie, od których pochodzenia jest nieodzownym warunkiem tej wartości, jaką ludzie jedynie mogą samym sobie nadać. PS Obiecuję wzmożoną czujność w sprawie literówek !

FeelFree, 27.11.2021 17:35

@Zakolog - chyba jednak zawieszę działalność: raz, że mgła pocovidowa przeszkadza, a dwa ten wybulony ekran. Tyle literówek nie zniosę. Lepszego jutra życzę.

FeelFree, 27.11.2021 17:22

Co do ostatniego zdania to racja, przy czym posiadamy rozum, wolną wolę, pamięć i na co dzień jesteśmy zmuszeni do korzystania z nich, a dobrze by było do doskonalenia się w zakresie używania tychże?

FeelFree, 27.11.2021 17:17

https://www.youtube.com/watch?v=eEQCP7UzT-I

FeelFree, 27.11.2021 17:09

Mi się nie nudzi, wręcz przeciwnie, mogę to poświadczyć przyrzeczeniem na flagę Komitetu Wyzwolenie Andrychowa.

Zakolog, 27.11.2021 13:59

Widzę, że kolegom się trochę nudzi i znaleźli sobie rozrywkę w postaci biednego Żakologa. W tej sytuacji mogę jedynie poprosić redaktora Dawida, aby podrzucił Wam jakiś bardziej ekscytujący temat, co niniejszym czynię, albo samotnie stanąć, we własnej obronie. Zapewne znacie pojęcie Zaratusztrianizmu, być może w innej formie zapisu, ale wiadomo o co chodzi. Idzie oto, że jest to pierwsza w historii religii próba stworzenia wiary monoteistycznej, ale bez monolatrii. Jej głównym rdzeniem było przypisanie jednemu Bogu wszystkich cech dotychczas występujących i podzielonych w politeistycznym panteonie bogów. Dlatego jeden Bóg musiał zawierać w sobie równocześnie pojęcie dobra i zła, jeśli istniały Anioły (w tym Archanioły), to musiały istnieć również Demony, jest Niebo czyli musi być Piekło. Bez tej dychotomii nie dałoby się odróżnić Boga od Szatana. Jeśli czynimy dobro, to musi się znaleźć ktoś czyniący zło, bo tylko wtedy to dobro się uszlachetnia. Ale przestrzegałbym przed ludzkim wyrokowaniem, co jest dobrem, a co złem, ponieważ ten sąd zarezerwowany jest wyłącznie dla Boga.

FeelFree, 26.11.2021 22:52

@Archanioł Michał - zgadzam się w całości z tym co napisałeś. U mnie już nawet śnieg pada, a na Malickiej pada pewnie internet, przez to, że pada ;-)

Archanioł Michał, 26.11.2021 21:43

@FeelFree "pedagogiczny" odruch jest zdrowy byleby nie chcieć BARDZIEJ niż uczeń. Nasz uczeń dostał dyscyplinującą "żółtą kartkę" . Co dla mnie najważniejsze nie ulega temu co Zdzisiek za nasze pieniądze robi z krytykującymi jego EGO - ZASTRASZA. Zakładam jest dorosły (nasz uczeń) i na tyle inteligentny by dbać o siebie. Gdyby jednak jego umiłowanie grzechu PYCHY ;) zaślepiło go, to potrzebuje lekcji życia i nie ważne skąd ona nadejdzie, niekoniecznie od kolegi :). Co do SAMOMIŁOŚCI. Tak . Zgadzam się. Ta cudowna intuicja ojców kościoła. Ta cudowna wiedza Buddy. Ech. A deszcz pada i pada :).

FeelFree, 25.11.2021 23:54

@Archanioł Michał - znam dowcip. Ja tylko się zastanawiam po raz kolejny kiedy i jak zareagować na to co pisze Zakolog, aby go jakoś zdalnie zatrzymać zanim się rozpędzi do tego stopnia, że magistrat wyśle na Malickiej antyterrorystów, tych nie-wirtualnych, lub chociaż boty szpiegujące. Zakolog -sam to przyznał publicznie- wyrywny bowiem jest. Fakt, ten "pedagogiczny" odruch mam niezdrowy, obiecuję nadal pracować na sobą. Odnośnie seksualizacji życia społecznego, racja; raczej nie jest możliwe zatrzymanie procesu, z resztą byłoby to niekorzystne. Bardziej mnie martwi wulgaryzacja i brutalizacja życia społecznego, a nade wszystko narcyzacja społeczeństwa. I to wydaje mi się zagrożeniem dobrostanu jednostki i społeczeństw takich jak polskie. Przy rozwijającej się epidemii samomiłości, Covid-19 to nieistotne wydarzenie w dziejach ludzkości, taki "malutki pikuś". P.S. Oczywiście wcześniejsza Twoja diagnoza w temacie "idealista", przynajmniej w odniesieniu do części znaczeń określenia jest słuszna, więc i tak umrę wierząc w ostateczne zwycięstwo dobra, miłości, rozumu itd. nawet jeśli przybierze ono ostatecznie postać bliższą stoickiej filozofii niż którejś z religii abrahamowych w odniesieniu do całej ludzkości. Ale do tego -jako gatunek- potrzebujemy jeszcze dużo, dużo, dużo czasu... No więc raz jeszcze: "Sytuacja na świecie jest bowiem fatalna, a będzie jeszcze gorsza jeśli każdy z nas nie da z siebie wszystkiego. Bądźmy zatem czujni - czujni w podwójnym sensie: od czasów Auschwitz przekonaliśmy się do czego zdolny jest człowiek. Od czasów Hiroshimy wiemy, co nam zagraża."

Archanioł Michał, 25.11.2021 23:08

@Zakolog o tej porze komplementowałem ;) wycie pił łańcuchowych na Pańskiej. Przecież wiadomo, że jak założył nowy but to nie po to, by dwaj zastępcy zazdrościli 20 tyś. Wiedział na jaką potyczkę z Paniami się wybiera. Chyba wziął sobie słowa kolegi do serca i założył pulower na ten zimny poranek w namiocie na błocie. Takie luźne uwagi nieobecnego. Od słynnej wypowiedzi Radka i znając charakter Zdzisława wiemy, że zrobił im ŁASKĘ ( nasz "pedagog" byłby bardziej kontent) tam się pojawiając. @FeelFree zna kolega ten dowcip o dziadku co to do wnuczków z tekstem : "wiecie , że was bocian przyniósł". Między nimi padły słowa: "powiemy mu, czy niech umrze w nieświadomości". To stare jak . A my jesteśmy "dalej". Myśli kolega , że jest możliwym zatrzymanie tej seksualizacji życia społecznego? Każda cywilizacja kończyła w tym grajdole. Nasza też tak skończy. :(

Zakolog, 25.11.2021 21:46

@Archanioł Michał - masz jakieś wieści z uroczystości przecięcia banderoli w celu otwarcia ? Zdzisiek trzymał fason i panie komplementował ?

Zakolog, 25.11.2021 21:29

@FeelFree - Miałem tam pojechać, ale jak zobaczyłem na mamNewsa, iż największy stragan jest z maszynami budowlanymi, to chyba tam monitorów nie sprzedają.

FeelFree, 25.11.2021 21:06

@Zakolog - daruję sobie podawanie bieżącego przykładu na szczyt wulgarności (#dzieci_czytają), więc tylko zapytam: co dalej z moim Lima Charlie Delta?

Zakolog, 25.11.2021 20:12

Jaki jest najwyższy szczyt bezczelności ? Zrobić laskę deweloperom i od razu wyjechać do Krakowa.

bot, 25.11.2021 18:33

https://www.youtube.com/watch?v=QI0bB4Pe7sU