reklama

Jest odpowiedź dyrekcji w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

, Na sygnale, Wiadomości, 22.05.2021 19:20, PG
Dyrekcja nie ukrywa, że wiele by ułatwiło to gdyby lekarzy z regionu wyrazili chęć pracy w opiece całodobowej.
Jest odpowiedź dyrekcji w sprawie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

Kilka dni temu ponownie poruszyliśmy temat nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Niestety, nasi Czytelnicy często zwracają uwagę na to, ze nie działa to tak jak powinno.

Brak lokalnych lekarzy chętnych do pracy powoduje, że muszą być oni pozyskiwani w odległych miastach tj. Katowice czy Kraków.

W 2017 roku zgodnie z reformą służby zdrowia zlikwidowano całodobowy dyżur z w Andrychowie i wielu innych miastach, a nocną i świąteczną opiekę zdrowotną dla gmin Wadowice, Mucharz, Spytkowice, Tomice, Andrychów i Wieprz przejął Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach.

Jak mówi dyrekcja, spowodowało to znaczny wzrost pacjentów w opiece całodobowej.- Ponadto należy docenić, że właśnie nocna i świąteczna opieka w ZZOZ Wadowice w dobie epidemii przyjmowała pacjentów, nie ograniczając swojej pracy wyłącznie do teleporad. Powyższe czynniki były i nadal są dużym wysiłkiem dla Zakładu – pisze do nas dyrektor Barbara Bulanowska i zachęca lekarzy z bliższego terenu do kontaktu, którzy chcieliby pracować w całodobowej opiece. Wiele by to ułatwiło.

ZZOZ przeprasza za uchybienia i przypomina o możliwości składania skarg oraz pomocy Pełnomocnika ds. Praw Pacjenta.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kyfy, 22.05.2021 19:30

Przez działania dyrektor Bulanowskiej już kilku lekarzy zwolniło się że szpitala.Teatrolog kieruje szpitalem .Tragedia.

Burakz wiejskiej , 22.05.2021 17:27

ministerstwo śmierci ma w dupie umierających , tak że zdychać w spokoju