reklama

Jak nie parkować? Komendant Straży Miejskiej wyjaśnia

, Na sygnale, Wiadomości, 28.04.2022 19:00, DK / WB
Odwieczny problem na osiedlach.
Jak nie parkować? Komendant Straży Miejskiej wyjaśnia
W czwartek (28.04) rozmawialiśmy z komendantem SM w Andrychowie Krzysztofem Tokarzem. Rozmowa dotyczyła parkowania w miejscach niedozwolonych.
Komendant zaznaczył, że zdaje sobie sprawę z niedużej - w stosunku do ilości pojazdów - liczby miejsc parkingowych, jednak jest kilka punktów, które należy wziąć sobie „do serca”.

Gdzie nie wolno parkować?

Zobaczcie nagranieOd 1 stycznia 2022 roku zmienił się taryfikator mandatów dla kierowców. Kwoty wzrosły o nawet kilkaset procent, w przypadku wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości, ale i te za złe parkowanie „robią wrażenie”.

Jeżeli chodzi o parkowanie w miejscach niedozwolonych w mieście mandat co prawda wynosi tyle ile w ubiegłym roku, czyli 100zł, jednak na kierowcę zostanie nałożony punkt karny a od września dwa punkty.

Zatrzymywanie pojazdu na przejeździe kolejowym lub na skrzyżowaniu w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania to mandat w wysokości 300 zł i 1 pkt karny, a za zatrzymywanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub na przejeździe dla rowerzystów w odległości mniejszej niż 10 m to mandat od 100 do 300 zł i 1 pkt karny.

Natomiast za parkowanie na pasie zieleni, to nie tylko mandat ale i grzywna w wysokości nawet 1000 zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

MaR, 29.04.2022 09:38

Pełna racja Obywatel. Pod kościołem w Targanicach dramat. Parking pusty a, ludzie parkują w "wąskim gardle" i na chodniku, bo paru kroków nie chce się zrobić. Już raz była akcja bo wozy strażackie na Jawornicką nie mogły przejechać.

Obywatel, 28.04.2022 20:09

Proponuję przyjechać w Niedzielę pod kościół w Targanicach .Tam dużo przypadków jak ,,NIE PARKOWAĆ!'.